Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2013, 12:21

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 września - 6 października 2013 r.)

Miniony tydzień był dla polskiego rynku raczej spokojny. Zabrakło licznych zapowiedzi wydawniczych, czy ciekawych informacji o lokalizacjach. Natomiast jeden z rodzimych dystrybutorów uruchomił własny serwis dystrybucji elektronicznej, a inny poinformował o nawiązaniu współpracy z amerykańskim gigantem komiksowym.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations trafił do taniej serii Essentials. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 września - 6 października  2013 r.) - wiadomość - 2013-10-07
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations trafił do taniej serii Essentials.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Data premiery The Elder Scrolls Anthology

Pod koniec września Cenega zapowiedziała wydanie The Elder Scrolls Anthology, czyli zestawu zawierającego wszystkie pięć głównych odsłon cyklu wraz z rozszerzeniami oraz licznymi atrakcyjnymi akcesoriami. Natomiast w minionym tygodniu dystrybutor zdradził datę premiery, którą ustalono na 18 października. Dostępna będzie jedynie wersja pecetowa.

Tanie serie

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations w serii Essentials

Do taniej serii PS3 Essentials firmy Cenega dołączyła gra Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Generations. Wydanie to dostępne jest wyłącznie na konsolę PlayStation 3. Sugerowana cena detaliczna została ustalona na poziomie 99,99 zł. Warto dodać, że produkcja posiada opcję włączenia oryginalnych, japońskich głosów wszystkich bohaterów, co powinno być sporą atrakcją dla fanów serialu animowanego, na bazie którego powstał ten projekt.

Pozostałe wieści

BoxOff - premiera platformy cyfrowej dystrybucji firmy Techland

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 września - 6 października  2013 r.) - ilustracja #2

Firma Techland uruchomiła własną platformę dystrybucji cyfrowej nazwaną BoxOff. W ofercie sklepu znajdują się zarówno gry wyprodukowane przez studio, jak i te tylko przez nie wydawane. Z okazji startu usługi zorganizowano atrakcyjne promocje, więc warto zajrzeć na oficjalną stronę:

  1. BoxOff Store - strona oficjalna

CD Projekt RED nawiązuje współpracę z Dark Horse – komiks Wiedźmin w drodze?

Firma CD Projekt RED poinformowała o nawiązaniu współpracy z Dark Horse, czyli jednym z największych amerykańskich wydawców komiksów. Nie zdradzono żadnych konkretów, ale należy się spodziewać, że chodzi o komiksy osadzone w uniwersum cyklu Wiedźmin. Więcej informacji poznamy podczas panelu dyskusyjnego, który odbędzie się 11 października w trakcie konwentu New York Comic Con 2013.

Polska premiera Lindvior – najnowszego dodatku do gry Lineage II

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 września - 6 października  2013 r.) - ilustracja #3

Firma Innova poinformowała o wgraniu na polski serwer gry MMORPG Lineage II najnowszego dodatku zatytułowanego Lindvior. Wprowadza on trzy nowe lokacje i dziesiątki świeżych zadań oraz przedmiotów. Przywrócono również 34 klasy postaci. Cała zawartość rozszerzenia dostępna jest w pełnej polskiej wersji językowej. Warto przypomnieć, że produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Start mobilnej odsłony magazynu Gamer

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 września - 6 października  2013 r.) - ilustracja #4

Ostatnie tygodnie to okres zaskakującej aktywności na rynku polskich magazynów o grach. Kilka tygodni temu pisaliśmy o premierze pisma Gramy, a teraz dołączyła do niego mobilna wersja periodyku zatytułowanego Gamer. Jest to pozycja o tyle nietypowa, że dostępna jest jako aplikacja na urządzenia z systemem Android. Wkrótce pojawi się także wersja na iOS.

  1. Gamer na Google Play
  2. Gamer – strona oficjalna

Warto dodać, że magazyn od ponad roku ukazuje się w formie przeglądarkowej i autorzy zamierzają kontynuować tę formę publikacji. Wydawany właśnie numer jest darmowy i pełni funkcję promocyjną. Kolejne będą już płatne.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (30 września – 4 października 2013)
  2. Gry w pudełkach: najciekawsze promocje na weekend 5-6 października
  3. FIFA 14 numerem jeden na wszystkich platformach. Top Empik - Tydzień 39