Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2013, 16:45

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 maja - 2 czerwca 2013 r.)

W tym tygodniu polscy deweloperzy i dystrybutorzy podzielili się informacjami na temat kilku swoich projektów oraz lokalizacji. Natomiast firma Cenega zapowiedziała Legendarną Edycję gry The Elder Scrolls V: Skyrim.

Dowiedzieliśmy się trochę więcej na temat mechanizmów rozgrywki Hellraid. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 maja - 2 czerwca 2013 r.) - wiadomość - 2013-06-02
Dowiedzieliśmy się trochę więcej na temat mechanizmów rozgrywki Hellraid.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Z powodu długiego weekendu rodzimi dystrybutorzy nie wykazali się zbytnią aktywnością, co nie znaczy, że nie udało nam się zebrać kilku ciekawych wiadomości.

Zapowiedzi wydawnicze

The Elder Scrolls V: Skyrim Legendary Edition

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 maja - 2 czerwca 2013 r.) - ilustracja #2

Firma Cenega ogłosiła zamiar wydania The Elder Scrolls V: Skyrim Legendary Edition. W pudełku znajdziemy podstawową wersję gry oraz trzy dodatki - Dawnguard, Heartfire oraz Dragonborn. Produkcja dostępna będzie na pecetach i konsolach. Wersja na PlayStation 3 i Xboksa 360 trafi do sprzedaży 7 czerwca. Data premiery edycji komputerowej ujawniona zostanie w późniejszym terminie.

Pozostałe wieści

GRID 2 - próbka polskiej wersji

Dzięki serwisowi Dubscore.pl mogliśmy obejrzeć filmik z pierwszą próbką polskiej wersji językowej gry GRID 2. Trzeba przyznać, że lokalizacja zapowiada się bardzo dobrze.

Hellraid z systemem Mistrza Gry

Studio Techland ujawniło, że w grze Hellraid znajdzie się system symulujący działania Mistrza Gry ze stołowych gier fabularnych. Będzie on zmieniał lokalizację celów misji, decydował o umieszczeniu i rodzajach przeciewników oraz generował zróżnicowane wyzwania. Dzięki temu każda rozgrywka ma zapewniać inne doznania, a wielokrotne odwiedzanie tych samych lokacji nie będzie nużyło.

Deadfall Adventures – beta multiplayer w drodze, pierwsze szczegóły trybów rozgrywki

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (27 maja - 2 czerwca 2013 r.) - ilustracja #3

Studio The Farm 51 podzieliło się pierwszymi konkretami odnośnie rozgrywek multiplayer w Deadfall Adventures. Gra zaoferuje m.in. standardowy deathmatch i jego drużynową odmianę oraz tryb Treasure Hunt, w którym będziemy zbierać skarby wypadające z zabitych konkurentów. Dostępny też będzie kooperacyjny Survival, gdzie zmierzymy się z kolejnymi falami wrogów. Przed premierą zorganizowane zostaną beta testy, choć nie podano daty ich startu.

Company of Heroes 2 – szczegóły na temat pełnej polskiej wersji językowej

Już od pewnego czasu wiedzieliśmy, że firma Cenega wyda Company of Heroes 2 w pełnej polskiej wersji jezykowej, czyli z dubbingiem. Jednocześnie pojawi się również opcja wyboru angielskiej ścieżki. Teraz dzięki serwisowi serwis Dubscore.pl poznaliśmy więcej szczegółów na ten temati. Przygotowanie lokalizacji powierzono firmie QLOC, a za nagrania odpowiada studio START International Polska. Zdecydowano się na porzucenie rosyjskiego akcentu obecnego w wersji oryginalnej, gdyż nie sprawdzał się on dobrze w zestawieniu z naszą mową. Zamiast tego różnice w wymowie zostaną zrealizowane za pomocą odpowiedniej intonacji.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (27-31 maja 2013)
  2. Detektyw Diggs rozpoczyna dochodzenie. Top Empik - Tydzień 21
  3. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 1-2 czerwca