Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2012, 17:43

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20 - 26 sierpnia)

Przez ostatnie siedem dni branża wciąż odpoczywała po gamescomie. Z ciekawszych wieści warto wspomnieć o potwierdzeniu polskiej wersji Halo 4, przejściu F1 2012 pod skrzydła firmy CD Projekt oraz zapowiedzi lokalizacji gry MMRPG Lineage II.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20 - 26 sierpnia) - ilustracja #1
Halo 4 doczeka się polskiej wersji językowej.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Ogółem światowa branża wciąż dochodziła do siebie po targach gamescom i jej rodzima część nie była wyjątkiem. Mimo to pojawiło się kilka ciekawych wiadomości.

Zapowiedzi wydawnicze

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20 - 26 sierpnia) - ilustracja #2
F1 2012

Firma CD Projekt poinformowała, że wyda w Polsce grę F1 2012. Premiera nastąpi prawdopodobnie równolegle z europejską, czyli 21 września tego roku. Szykowane są wersje na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Warto dodać, że informacja ta była sporym zaskoczeniem, gdyż poprzednie dwie odsłony serii wyścigowej studia Codemasters dystrybuowała w naszym kraju firma Licomp Empik Multimedia.

Natomiast firma Cenega ogłosiła, że do jej planów wydawniczych dołączył Ben 10: Omniverse, czyli gra oparta na popularnym serialu animowanym. Szykowane są wersje na konsole Xbox 360, PlayStation 3, WiiU, Wii, DS oraz 3DS. Premiera zapowiadana jest na jesień tego roku. Nie wiemy jeszcze czy w naszym kraju projekt zostanie wydany w wersji zlokalizowanej.

Również Cenega pochwaliła się, że 7 września do sprzedaży trafi Batman Arkham City: Game of the Year Edition w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. W pudełku, poza podstawową wersją gry znajdziemy wszystkie DLC, czyli:

  1. Dodatek Zemsta Harley Quinn:
  2. Dodatek Kobieta Kot.
  3. Dodatek Robin.
  4. Dodatek Nigthwing.
  5. Zestaw skórek Arkham City.
  6. Zestaw dodatkowych map

Pozostałe wieści

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20 - 26 sierpnia) - ilustracja #3
Lineage II

Firma Innova, zajmująca się dystrybuowaniem gry Lineage II, poinformowała, że ta popularna produkcja MMORPG doczeka się wkrótce polskiej wersji językowej. Prace nad lokalizacją już ruszyły i mają potrwać kilka miesięcy. Co godne pochwały, zorganizowane zostaną liczne beta testy tłumaczenia, dzięki czemu możliwe będzie uwzględnienie opinii graczy. Warto dodać, że na samej lokalizacji się nie skończy i powstanie również dedykowana Polakom pomoc techniczna.

Powody do zadowolenia mają też fani serii Halo. Okazało się bowiem, że czwarta odsłona serii doczeka się polskiej wersji językowej. Niestety, nie wiemy czy oznacza to pełny dubbing, czy tylko napisy. Przypomnijmy, że Halo 4 powstaje wyłącznie z myślą o konsoli Xbox 360, a premiera gry nastąpi 4 listopada tego roku.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20 - 26 sierpnia) - ilustracja #4

Z kolei rodzimy oddział firmy Electronic Arts zaprezentował w tym tygodniu okładkę tegorocznej odsłony serii FIFA. W polskiej edycji Leo Messiemu towarzyszyć będzie na pudełku kapitan naszej reprezentacji narodowej, czyli Jakub Błaszczykowski. Informacja ta nie była żadnym zaskoczeniem, gdyż drugi z tych piłkarzy gościł również na okładkach dwóch poprzednich części cyklu. Jako komentatorzy wystąpią natomiast ponownie Dariusz Szpakowski i Włodzimierz Szaranowicz. Niestety, tradycyjnie gorzką pigułkę rozczarowania muszą przełknąć miłośnicy polskiej ligi. Wydawca po raz kolejny nie dogadał się w sprawie licencji i zamiast polskiej T-Mobile Ekstraklasy w grze pojawi się jedynie fikcyjna Liga Polska. W rezultacie w FIFA 13 nie uświadczymy prawdziwych zespołów, oficjalnych strojów klubowych oraz stadionów.

Ciekawe linki

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry