Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2012, 17:03

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (15-21 października)

W tym tygodniu na polskim rynku nie działo się zbyt wiele i zabrakło jakichkolwiek zapowiedzi wydawniczych. Kilka tanich serii wzbogaciła się natomiast o nowe tytuły. Spora zamieszanie wybuchło też w sprawie symulatorów rolniczych.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (15-21 października) - ilustracja #1
Rolnicze symulatory były bohaterami jednego z najciekawszych wydarzeń tego tygodnia.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Niestety, dobiegający już końca tydzień był wyjątkowo ubogi pod względem nowych zapowiedzi wydawniczych. Co nie znaczy, że w rodzimej branży nie działo się nic ciekawego.

Tanie serie

Tania seria wydawnicza Ubisoft Exclusive wzbogaciła się w tym tygodniu o dwa nowe tytuły:

  1. Gra o Tron: Początek (za 54,90 zł)
  2. R.A.W.: Realm of Ancient War (34,90 zł)

Gry z gazet

Do kiosków trafił nowy numer pisma Komputer ŚWIAT GRY. Wydając 17,90 zł otrzymacie pełne wersje gier:

  1. Garshasp
  2. Racing Show

Ponadto, do najnowszego numeru pisma jako bonus dołączony jest losowy starszy numer magazynu.

Pozostałe wieści

Polscy gracze w liczbach

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (15-21 października) - ilustracja #2

Firmy NowyMarketing i NoNoobs.pl S.A wypuściły raport Game Industry Trends 2012, które omawia obecny stan polskiej branży gier. Przedsięwzięcie jest kontynuacją badań z 2011 roku, więc poza najnowszymi danymi pozwala również na prześledzenie tego jak zmienia się nasz rynek. Zebraliśmy dla Was najciekawsze liczby w jednym newsie, choć warto też przeczytać liczącą 95 stron pełną wersję raportu.

  1. Raport Game Industry Trends 2012 - polscy gracze w liczbach (news)
  2. Pełen Raport Game Inudstry Trends 2012 – pobierz plik PDF.

Nocna impreza z Forza Horizon

26 października na półki polskich sklepów wjedzie Forza Horizon. Rodzimy oddział firmy Microsoft ogłosił, że premierze tej zmierzającej na Xboksa 360 gry wyścigowej towarzyszyć będą imprezy w ramach tzw. Xbox Night. Pokazy odbędą w nocy z 25 na 26 października w czterech miastach w Polsce, w klubach: Padbar w Lublinie i Wrocławiu, Siódemki w Łodzi oraz Lucid w Warszawie. Do dyspozycji gości udostępnione zostaną stanowiska z pełną wersją Forza Horizon. Odbędą się też konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Zwycięzca konkursu na reklamę gry Assassin's Creed III

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu na klip wideo promujący grę Assassin's Creed III. Jurorom z polskiego oddziału firmy Ubisoft najbardziej spodobała się praca zgłoszona przez internautę ukrywającego się pod pseudonimem czikobulat. Twórca otrzyma nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. Jednocześnie warto dodać, że ogłoszenie laureatów prac wyróżnionych egzemplarzami gry Assassin's Creed III nastąpi 24 października.

  1. Zobacz wszystkie prace konkursowe

Wojna symulatorów rolniczych

Jakiś czas temu firma Techland zapowiedziała wydanie gry Symulator Farmy 2013. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to kontynuacja popularnego Symulatora Farmy 2011. Twórcy drugiego z tych tytułów, czyli studio GIANTS Software, wystosowali do fanów list, w którym podkreślają, że ich najnowszą produkcję wyda w naszym kraju 25 października firma cdp.pl. Natomiast pod tytułem Symulator Farmy 2013 w rzeczywistości kryje się gra Agrar Simulator 2013 zespołu Acta Logic, której poprzednia część ukazała się została w Polsce jako Agrar Simulator 2012.

Trochę to skomplikowane, ale sytuację powinien rozjaśnić poniższy obrazek:

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (15-21 października) - ilustracja #3

Jak przebiega lokalizacja Medal of Honor: Warfighter

Serwis dubscore.pl przygotował atrakcyjny materiał video, dzięki któremu możecie obejrzeć jak przebiega nagrywanie polskiej wersji gry Medal of Honor: Warfighter. Wiele wskazuje, że będzie to jedna z najlepszych lokalizacji tego roku.

Ciekawe linki

gry