Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 kwietnia 2012, 14:28

autor: Hed

Plotki o listopadowej premierze Wii U. Deweloperzy skarżą się na konsolę

W sieci pojawiły się plotki o możliwym terminie wydania konsoli Wii U – podobno trafi ona 18 listopada na rynek amerykański. Niestety, pewni deweloperzy skarżą się, że sprzęt nie jest tak mocny jak konkurencyjne Xbox 360 lub PlayStation 3.

Plotki o listopadowej premierze Wii U. Deweloperzy skarżą się na konsolę - ilustracja #1

Jeden z serwisów twierdzi, że konsola Wii U trafi do amerykańskich sklepów 18 listopada tego roku, a tydzień później zostanie wydana w Japonii. Według WiiUDaily takie daty pojawiły się w dokumencie, który pochodzi z sieci sklepowej Media Land. Nie wiemy, czy można traktować te doniesienia poważnie, ale warto przypomnieć, że Nintendo wydało w podobnym terminie poprzedni sprzęt – Wii (konsola zadebiutowała 19 listopada 2006 roku).

Serwis WiiUDaily powołuje się na dokument krążący pomiędzy pracownikami wspomnianego Media Land, popularnej sieci sklepów mieszczącej się w dzielnicy Akihabara. Trudno jednak powiedzieć, czy powyższa data jest oficjalna i ostateczna – istnieje ryzyko, że to tylko planowy termin. Co ciekawe, w doniesieniach zabrakło wzmianki o rynku europejskim. Sam koncern Nintendo zapowiadał jakiś czas temu, że Wii U trafi na wszystkie trzy rynki pod koniec tego roku.

Plotki o listopadowej premierze Wii U. Deweloperzy skarżą się na konsolę - ilustracja #2

Termin premiery Wii U to nie jedyna sprawa, która powinna zainteresować potencjalnych nabywców tej platformy. GamesIndustry donosi, że deweloperzy poskarżyli się na konsolę, mówiąc, że nie dorównuje ona Xboksowi 360 lub PlayStation 3. Podobno nadchodzący sprzęt Nintendo nie jest tak potężny graficznie jak niemłoda już przecież konkurencja. Anonimowi rozmówcy przyznali, że są pewne plusy Wii U wynikające z nowszej architektury, ale całość sprawia nienajlepsze wrażenie.

To bolesne informacje, bo firma Nintendo zapewniała, że otrzymamy potężny sprzęt. Konsolę, która pod względami technologicznymi może nie odsadzi konkurencji o kilka długości, ale na pewno będzie porównywalna graficznie. Koncern wyraźnie skupił się na promowaniu innych, nietypowych cech swojego produktu: np. kontrolera przypominającego tablet. Niestety, według deweloperów, z którymi rozmawiał serwis GameIndustry, także ten element pozostawia wiele do życzenia.

Plotki o listopadowej premierze Wii U. Deweloperzy skarżą się na konsolę - ilustracja #3

Jeden z rozmówców wyjaśnił, że tablet z Wii U to ograniczony sprzęt, bo żeby z niego korzystać, konsola musi być odpalona, a użytkownik znajdować się w zasięgu. Inna sprawą jest to, że na danym sprzęcie skorzystamy z tylko jednego urządzenia tego typu – pozostali gracze będą grali za pomocą Wiimotów i padów. Podobno sama technologia Nintendo nie robi wrażenia i większe możliwości daje kombinacja PlayStation 3 z PlayStation Vita.

Czas pokaże, czy powyższe doniesienia – dotyczące daty premiery konsoli i jej możliwości – okażą się prawdziwe. Miejmy nadzieję, że Nintendo przygotuje odpowiednią porcję gier, która sprawi, że zapomnimy o ewentualnych niedociągnięciach tego sprzętu.

  1. Oficjalna strona Nintendo