Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2019, 08:55

autor: Adrian Werner

Plotki o Fortnite Chapter 2 - zwiastun, mapa i termin startu 1. sezonu

Do sieci wyciekła masa informacji na temat Fortnite Chapter 2. Pojawił się pierwszy zwiastun, odnaleziono grafikę nowej mapy, a dociekliwi fani najpewniej odkryli również termin premiery.

Plotki o Fortnite Chapter 2 - zwiastun, mapa i termin startu 1. sezonu - ilustracja #1
Według plotek drugi rozdział ruszy dzisiaj koło południa.

Dziesiąty sezon sieciowej strzelanki Fortnite zakończył się w sposób wręcz apokaliptyczny. W wirtualnym świecie pojawiła się czarna dziura, która pożarła mapę i postacie graczy. Następnie serwery gry zostały wyłączone. Oczywiście nie jest to koniec tego przeboju. W weekend pojawiły się pierwsze doniesienia, że zamiast tradycyjnego 11. sezonu następnym etapem rozwoju projektu będzie przemianowanie go na Fortnite: Rozdział 2. Teraz do sieci wyciekły dodatkowe informacje o tym, czego możemy się spodziewać, gdy serwery gry zostaną ponownie aktywowane.

Grzebiąc w plikach Fortnite, fani dokopali się do sporego zestawu konkretów odnośnie dalszego rozwoju gry. Przede wszystkim Skin-Tracker wyciągnął z nich zwiastun battle passa pierwszego sezonu następnego rozdziału gry. Potwierdza on, że drugi rozdział przyniesie nową mapę, a jedną z jej głównych atrakcji będą rzeki i inne zbiorniki wodne, po których mamy przemieszczać się za pomocą łodzi motorowych.

Gracze otrzymają również dodatkowe metody rozwoju postaci i będą mogli zdobyć ponad setkę nowych nagród. Ponadto limit doświadczenia zostanie podniesiony ponad 100. poziom. Będziemy również mogli przenosić ciała ogłuszonych towarzyszy.

Fani odkopali również grafikę pokazującą prawie całą mapę wyspy, na której będziemy się bawili w drugim rozdziale. Znajdziemy tam zarówno nowe lokacje, takie jak Beachy Bluffs, Dirty Docks czy Slurpy Swamp, jak i zmienione wersje starych miejscówek pokroju Pleasant Park czy Retail Row.

Plotki o Fortnite Chapter 2 - zwiastun, mapa i termin startu 1. sezonu - ilustracja #2
Nowa mapa. Źródło: Lucas7yoshi, ShiinaBR i Joshypiepiep.

Rodzi się pytanie, kiedy będziemy mogli rozpocząć zabawę. Według tych źródeł gra powinna ruszyć dzisiaj koło południa. Nie będziemy więc musieli czekać długo.

Przypomnijmy, że Fortnite dostępne jest na PC, konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Poradnik do gry Fortnite: Battle Royale