Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2020, 10:45

autor: Konrad "Serek" Serafiński

Plotka: kontynuacja The Order 1886 trafi na PS5 i Xboksa Series X

Na forum NeoGAF pojawił się wpis, który prawdopodobnie dotyczy kontynuacji The Order: 1886. Jeśli przeciek jest prawdziwy, to tytuł trafi na PS5 oraz nowego Xboksa i zaoferuje niespotykaną dotąd fizykę i oświetlenie.

Chętni na kontynuację The Order: 1886? - Plotka: kontynuacja The Order 1886 trafi na PS5 i Xboksa Series X - wiadomość - 2020-01-18
Chętni na kontynuację The Order: 1886?

Kojarzycie grę The Order: 1886? Produkcja jest tytułem ekskluzywnym PlayStation 4, a na rynku ukazała się 20 lutego 2015 roku. Pierwsze zapowiedzi zwiastowały naprawdę udany tytuł, a gracze ostrzyli sobie na nią zęby. Jak się później okazało, gra nie do końca spełniła oczekiwania. Najlepiej świadczą o tym oceny w serwisie Metacritic, gdzie produkcja uzyskała średnią na poziomie 63%. Bardzo możliwe, że twórcy otrzymają drugą szansę u graczy - tym razem na konsoli (lub konsolach) nowej generacji.

Jak wszyscy wiecie, wejście na rynek nowych maszynek do gier oznacza także powrót znanych serii i pojawienie się nowych tytułów. Jednym z nich może być kontynuacja The Order: 1886. Studio Ready At Dawn w maju 2019 roku oficjalnie ogłosiło, że pracuje nad grą AAA, która trafi na konsole (nie podano, na jakie konkretnie). Co prawda nie padła wtedy konkretna nazwa, ale jeden z użytkowników NeoGAF (który kilka miesięcy przed zapowiedzią zdradził większość szczegółów o PS4 Pro) wskazuje właśnie na kontynuację steampunkowej gry akcji. OsirisBlack (bo takiego pseudonimu używa forumowicz) opisuje zwiastun rozgrywki, który rzekomo widział.

Prezentuje on mężczyznę (którego, zdaniem autora doniesień, wszyscy powinni kojarzyć) z zamontowanym na ramieniu urządzeniem oświetlającym drogę, który przeszukuje ciemne pomieszczenie. Wtem okazuje się, że w pokoju oprócz niego znajduje się także żółtooki, wieloręki potwór. Chwilę później między mężczyzną a potworem dochodzi do walki. Bohater ucieka i chowa się za drzwiami. Potwór wyczuwa go jednak i „niemalże śpiewając” mówi: „znalazłem cię”. Potem na ekranie pojawia się tytuł gry. OsirisBlack podkreśla, że to, co widział, to raczej rzeczywisty fragment rozgrywki, a nie cut-scenka. Podkreśla także, że fizyka i oświetlenie były na niespotykanym dotąd poziomie. Co ciekawe, według przecieku, produkcja ma ukazać się na PS5 i nowym Xboksie.

Oczywiście nie można w żaden sposób potwierdzić doniesień opisanych przez użytkownika NeoGAF. Biorąc pod uwagę jego wcześniejsze „dokonania” w dziedzinie ujawniania tajnych informacji, można mu w jakimś stopniu zaufać. Pamiętajcie jednak, że jak na razie pewne jest tylko to, że Ready At Dawn robi grę. I raczej trafi ona na nową generację. A jeśli studio naprawdę ma plan wrócić do znanego uniwersum, to oby zrobiło to lepiej niż w oryginale.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Ready At Dawn
  2. Recenzja The Order: 1886
  3. Poradnik do The Order: 1886