Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2020, 17:41

autor: Karol Laska

Plotka: Final Fantasy 16 „szybciej, niż się tego spodziewamy”

Plotki na forach internetowych wskazują, że gra Final Fantasy 16 powinna już zostać zapowiedziana i może wyjść o wiele szybciej, niż to zakładamy.

Plotka: Final Fantasy 16 „szybciej, niż się tego spodziewamy” - ilustracja #1
Z remake’u „siódemki” ruszamy wprost na „szesnastkę”.

Na forum ResetEra podczas jednej z gorących dyskusji użytkowników podano nieoficjalne informacje o aktualnym stanie gry Final Fantasy 16. Za przeciek odpowiedzialny jest internauta występujący pod nickiem Navtra (uznany przez moderatorów strony za wiarygodne źródło). Oto jego słowa:

Tak, [Final Fantasy – dop.red.] XVI to już fakt. Gra powinna zostać ogłoszona już w trakcie czerwcowego wydarzenia Sony. Wyjdzie najprawdopodobniej szybciej, niż się tego spodziewamy. Jest też w jakimś stopniu związana z PS5 pod względem ekskluzywności. […] I nie mam pojęcia, dlaczego tego jeszcze nie ogłosili.

Brak jakichkolwiek doniesień to o tyle dziwna sprawa, że według Navtry Project Athia na ten moment jest w dużo wcześniejszej fazie produkcyjnej, aniżeli Final Fantasy 16 (a obydwa tytuły są projektami Square Enix tworzonymi przez ludzi związanych z FF). Gry nie zobaczymy najprawdopodobniej 6 sierpnia na wydarzeniu State of Play, ponieważ Sony nie zamierza zapowiadać na nim ekskluzywnych gier.