Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "PLAY Press Release" 22 marca 2012, 14:01

Playway oraz National Geographic Games przedstawiają grę Titanic: Unsolved Mystery

National Geographic w ramach obchodów 100-rocznicy zatonięcia jednego z najwspanialszych statków świata, Titanica, przygotował multimedialną inicjatywę dla upamiętnienia tego wydarzenia.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Playway oraz National Geographic Games przedstawiają grę Titanic: Unsolved Mystery - ilustracja #1

PlayWay SA oraz National Geographic Games z przyjemnością ogłaszają Titanic: Unsolved Mystery, grę z gatunku hidden object, w której gracze zostaną przeniesieni do roku 1912, aby wirtualnie poznać statek i szukać w nim ukrytych obiektów. Gra pozwala graczom poznać historię zatonięcia Titanica oraz zobaczyć doskonale odwzorowane wnętrza tego sławnego statku. Gra ukaże się na platformach PC, Mac, iOS i Android w drugim kwartale 2012 roku.

Rozgrywka rozpoczyna się od otwarcia pierwszego na świecie muzeum na dnie oceanu. Gracze będą przenoszeni pomiędzy teraźniejszością a przeszłością by pomóc głównej bohaterce, Lilian, odkryć tajemnice Titanica i przybliżyć ją do ujawnienia sekretów tragedii, która zabrała życie jej prababci 100 let temu. Gra dostępna będzie w dystrybucji cyfrowej dla komputerów PC i Mac na portalu bigfishgames.com, dla urządzeń z systemem iOS na Apple AppStore oraz dla urządzeń z systemem Android na Google Play. Wersja demonstracyjna, obrazy z gry oraz więcej informacji znajdują się na oficjalnej stronie internetowej gry www.TitanicTheGame.com.

“National Geographic obchodzi setną rocznicę zatonięcia Titanica w wielkim stylu, a ta gra jest kluczowym elementem naszych szerszych wysiłków ku temu, pozwoli ona graczom doświadczyć jak wyglądało życie na tym statku poprzez wirtualną rozrywkę”, powiedział Chris Mate, Wiceprezes i Dyrektor Generalny ds. Gier w National Geographic.

“Jesteśmy dumni ze współpracy z National Geographic oraz faktu, że wspomagamy Towarzystwo w upamiętnieniu tej ważnej rocznicy”, powiedział Krzysztof Kostowski, Prezes Zarządu firmy PlayWay.

Gra Titanic: Unsolved Mystery zawiera najwyższej jakości oprawę wizualną i dźwiękową, włączając w to dokładnie historycznie odwzorowany statek Titanic – zarówno wnętrze jak i kadłub statku – oraz piękne plansze z ukrytymi obiektami. Poza doskonałą grafiką, gra zawiera wysokiej jakości ścieżkę dźwiękową oraz klimatyczne dźwięki otoczenia.

National Geographic w ramach obchodów 100-rocznicy zatonięcia jednego z najwspanialszych statków świata, Titanica, przygotował multimedialną inicjatywę dla upamiętnienia tego wydarzenia. Kluczowymi elementami planowanych wydarzeń są dwie światowe premiery programów dokumentalnych z udziałem badaczy-rezydentów Towarzystwa National Geographic – Roberta Ballarda i Jamesa Camerona, które będą emitowane na National Geographic Channel. Program Titanic. Ostatnie słowo Jamesa Camerona, widzowie zobaczą w niedzielę 8 kwietnia o godz. 20:00 zaś „Ocalcie Titanica” w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 20:00. Historia Titanica zagości również na okładce magazynu National Geographic – pierwszego czasopisma, które w pełni udokumentowało historię odkrycia wraku przez Ballarda w 1985 roku. Projekty dodatkowe obejmują duży projekt internetowej platformy, materiały interaktywne, książki, płyty, wykłady, mapy i artykuły dla dzieci. Więcej informacji o inicjatywach National Geographic można znaleźć pod adresem www.natgeotv.com/titanic.