Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2014, 11:30

autor: Sarge

PlayStation Now - wyciekły ceny za streamowanie gier w usłudze Sony?

W sieci pojawiło się zdjęcie mogące zdradzać orientacyjne kwoty za streamowanie gier w usłudze PlayStation Now. Obrazek pojawił się na krótko na oficjalnej stronie internetowej Gaikai, po czym został usunięty.

Na oficjalnej stronie internetowej Gaikai, w dziale „History”, na krótko pojawiło się zdjęcie mogące zdradzać orientacyjne ceny za streamowanie gier z PlayStation 3 dzięki usłudze PlayStation Now. Obrazek jest niewielki, ale po jego przybliżeniu można zauważyć, że koszt zagrania w Uncharted 3: Oszustwo Drake’a to 4,99 dolary (ok. 15 zł bez podatku VAT), a za Far Cry 3 musielibyśmy zapłacić 5,99 dolarów (ok. 18 zł bez podatku VAT). Oczywiście w tym momencie jest wiele niewiadomych. Trudno powiedzieć, czy takie ceny ostatecznie znajdą się w usłudze lub przez jaki czas będzie można grać w dany tytuł po zapłaceniu podanej kwoty. Dla porównania, obok The Last of Us widnieje wartość 49,99 dolarów (ok. 150 zł bez podatku VAT). Można się domyślać, że w tym przypadku chodzi o nieograniczony dostęp do gry, tyle że za pośrednictwem usługi PlayStation Now.

Obrazek jest niewielki, ale po dokładnym przyjrzeniu się można dostrzec konkretne kwoty - PlayStation Now - wyciekły ceny za streamowanie gier w usłudze Sony? - wiadomość - 2014-03-11
Obrazek jest niewielki, ale po dokładnym przyjrzeniu się można dostrzec konkretne kwoty

Powyższe zdjęcie szybko zostało usunięte z oficjalnej strony internetowej Gaikai, a firma Sony tradycyjnie „odmawia komentarza w sprawie plotek i spekulacji”. Wygląda więc na to, że będziemy musieli jeszcze trochę poczekać na jakieś konkrety w temacie PlayStation Now. Oprócz możliwości wypożyczenia na określony czas jednego tytułu zapowiedziano przecież także abonament dający dostęp do pełnej biblioteki gier w usłudze.

PlayStation Now to serwis streamingujący starsze produkcje, korzystający z technologii opracowanej przez firmę Gaikai. PlayStation Now w pierwszej kolejności ma współpracować z PlayStation 4, PlayStation 3 i PlayStation Vita, a w przyszłości także ze smartfonami, tabletami i wybranymi telewizorami.

Na początku w bibliotece udostępnionych gier znajdą się tytuły z PlayStation 3, ale w przyszłości mają do nich dołączyć produkcje z pierwszego PlayStation i PlayStation 2. Dostęp do usługi będzie wymagać stałego połączenia z Internetem o odpowiedniej przepustowości. PlayStation Now zadebiutuje w połowie tego roku w Stanach Zjednoczonych. Europejska data premiery nie jest jeszcze znana.