Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2021, 12:36

autor: Adrian Werner

Platige Image i Movie Games wspólnie opracują gry gangsterskie

Polskie firmy Platige Image oraz Movie Games powołały spółkę Image Games, która opracuje serię gier AA o tematyce gangsterskiej.

W SKRÓCIE:
  1. Platige Image i Movie Games założyły spółkę Image Games, gdzie każda z firm ma po połowie udziałów,
  2. Image Games zajmie się produkcją gier AA,
  3. w planach są trzy gry o tematyce gangsterskiej, każda osadzona w innych czasach historycznych.

Polskie firmy Platige Image oraz Movie Games ogłosiły powołanie nowej spółki nazwanej Image Games. Oba przedsiębiorstwa posiadają po 50% udziałów.

Do działalności Image Games każda z firm wniesie doświadczenie w ramach swojej specjalizacji. W przypadku Movie Games dotyczy to tworzenia i wydawania gier. Natomiast Platige Image zaoferuje zaplecze potrzebne do realizacji wysokiej jakości animacji oraz wiedzę dotyczącą pracy z licencjami filmowymi i serialowymi.

Debiutancką grą Image Games będzie produkcja z segmentu AA o tematyce gangsterskiej. To nie pierwszy raz, gdy słyszymy o tym projekcie. Obie firmy wspominały już o nim w lutym tego roku.

Image Games ma ambitne plany. Spółka chce opracować co najmniej trzy gry gangsterskie, z których każda osadzona będzie w innym okresie historycznym. Produkcje mają spełniać wizualne i narracyjne standardy, z jakich znane jest Platige Image. Możemy zatem spodziewać się wyższej jakości wykonania niż w przypadku typowych tytułów wydawanych przez Movie Games.

Niestety, podczas ogłaszania założenia spółki nie ujawniono żadnych dodatkowych konkretów na temat tych gier. Zapewniono jedynie, że wkrótce poznamy więcej informacji odnośnie tych projektów.

Warto na koniec dodać, że powołanie spółki jest częścią ujawnionej w styczniu tego roku strategii rozwojowej Platige Image na lata 2021-2025. Poza produkcją gier firma chce również tworzyć własne seriale oraz filmy pełnometrażowe. Studio nie zamierza jednak porzucić produkcji krótkich animacji 3D, np. do reklam. Nadal będzie to kluczowy obszar działalności przedsiębiorstwa.

  1. Oficjalna strona Platige Image
  2. Oficjalna strona Movie Games