Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2015, 19:10

autor: Góral

Plants vs. Zombies - zapowiedź nowej gry na E3. Garden Warfare 2 w drodze?

Firma Electronic Arts opublikowała krótką zajawkę nowej produkcji z uniwersum Plants vs. Zombies, która zostanie zapowiedziana na konferencji firmy Microsoft podczas targów E3. Wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że chodzi o Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2.

W lutym 2014 roku na konsolach Xbox One i Xbox 360 ukazała się strzelanka Plants vs. Zombies: Garden Warfare, osadzona w słynnym uniwersum casualowych gier tower defense. Podczas targów E3, na konferencji firmy Microsoft, najprawdopodobniej doczekamy się zapowiedzi drugiej części tego tytułu. Powyższa zajawka co prawda nie zdradza, że chodzi dokładnie o tę grę, ale skoro Electronic Arts zdecydowało się ujawnić swoją produkcję na wydarzeniu organizowanym przez giganta z Redmond, jasno sugeruje, że chodzi o Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2. W końcu „jedynka” przez dobrych kilka miesięcy była tytułem ekskluzywnym dla Xboksów, więc można podejrzewać, że w sprawie kontynuacji zawarto podobne porozumienie.

Dodatkowo warto przytoczyć wypowiedź Andrew Wilsona, szefa Electronic Arts, z ostatniej konferencji biznesowej, na której stwierdził on, że:

„Po tym jak Plants vs. Zombies Garden Warfare stało się w zeszłym roku sensacją wśród młodszych i starszych graczy konsolowych, powrócimy z uniwersum Plants vs. Zombies z jeszcze ciekawszym konsolowym projektem w roku fiskalnym 2016. Więcej informacji przekażemy na E3.”

Plants vs. Zombies - zapowiedź nowej gry na E3. Garden Warfare 2 w drodze? - ilustracja #1

Plants vs. Zombies: Garden Warfare to kolejna gra z uniwersum Plants vs. Zombies. W odróżnieniu od głównych części, będących prostymi strategiami typu tower defense, tym razem pokuszono się o stworzenie strzelanki przeznaczonej głównie do zabawy w multiplayerze. Tytuł został ciepło przyjęty przez graczy, sprzedając się tylko na Xboksach w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy.