Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2018, 20:42

autor: Góral

Planet Alpha - Team17 wyda piękną platformówkę science-fiction

Adrian Lazar, były pracownik studia Io-Interactive, wyda w tym roku platformówkę science-fiction Planet Alpha. Gra ukaże się na konsolach i komputerach osobistych.

Prawie jak Jurassic Park. - Planet Alpha - Team17 wyda piękną platformówkę science-fiction - wiadomość - 2018-03-13
Prawie jak Jurassic Park.
Planet Alpha w skrócie:
  • platformówka 2,5D;
  • gra utrzymana w klimacie science-fiction;
  • ukaże się w tym roku;
  • dostępna będzie na konsolach XOne, PS4 i Switch oraz PC-tach.

Firma Team17, wraz z deweloperem Adrianem Lazardem, zapowiedziała grę platformową Planet Alpha. Podczas zabawy poznamy losy kosmicznego rozbitka, który w niewyjaśnionych okolicznościach trafił na niezbadaną planetę. Naszym zadaniem będzie oczywiście przetrwanie w tym dziwnym i niebezpiecznym, ale za to pięknym miejscu.

Nie ujawniono wszystkich szczegółów rozgrywki, ale wiemy, że będzie to side-scrollowana produkcja, w której mamy nie tylko skakać, ale też rozwiązywać łamigłówki. W opublikowanym komunikacje wspomniano również o możliwości „obracania i kontrolowania planety”, co wykorzystamy do manipulowania porą doby.

Tytuł ukaże się w tym roku na wszystkich najważniejszych platformach sprzętowych, czyli konsolach PlayStation 4, Xbox One i Switch oraz komputerach osobistych.

Gra wygląda ładnie i zapowiada się na łakomy kąsek dla fanów platformówek. Warto jeszcze zwrócić uwagę na dewelopera. Adrian Lazar to były pracownik studia Io-Interactive, który współtworzył m.in. Hitmana: Rozgrzeszenie oraz Kane & Lynch 2: Dog Days. Prace nad projektem rozpoczęły się w 2013 roku, ale pełną parą ruszyły dwa lata później, gdy twórca opuścił ciepłą posadkę w uznanej firmie i poszedł na swoje. Przy Planet Alpha pomaga mu kilka osób, w tym Tim Loye Skafte (animacja) i Tim Borrefors (projektant poziomów).