Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 lipca 2021, 12:43

Plakat zdradza datę premiery „poważnego” filmu Patryka Vegi

Small World, czyli nowy film w reżyserii Patryka Vegi, otrzymał plakat promocyjny i datę premiery. Produkcja zadebiutuje w kinach jesienią tego roku.

W styczniu bieżącego roku Patryk Vega zapowiedział swój kolejny film – Small World. Wtedy też zobaczyliśmy krótki teaser, a w marcu na kanale reżysera w serwisie YouTube pojawił się niemal trzyminutowy zwiastun produkcji. O jej premierze wiedzieliśmy do tej pory tylko tyle, że ma się odbyć w 2021 roku. Opublikowany dziś plakat Small World przyniósł jednak konkretną datę – do kin wybierzemy się 10 września.

Plakat zdradza datę premiery „poważnego” filmu Patryka Vegi - ilustracja #1
Źródło: Facebook.

Tym razem Patryk Vega wydaje się tworzyć poważną historię, która ma czemuś służyć. Opowie ona o handlu dziećmi, skupiając się na losie dziewczynki porwanej z polskiej wsi w wieku czterech lat. Udaje się ją znaleźć dopiero, gdy jest osiemnastoletnią kobietą. Co pamięta? Przekonamy się jesienią – o ile kina znów nie zostaną zamknięte ze względu na pandemię.

Scenariusz powstał we współpracy reżysera z Olafem Olszewskim. W produkcji wystąpią zaś m.in. Piotr Adamczyk, Julia Wieniawa, Enrique Arce i Aleksey Serebryakov, którego mogliśmy niedawno oglądać w filmie Nikt z Bobem Odenkirkiem w roli głównej.

Przypomnijmy również, że Patryk Vega otrzyma od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej prawie 6 milionów złotych na dwa inne filmy – Miłość, seks i pandemia oraz Znajdę cię.