Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 maja 2019, 12:49

Pingwin i Kobieta-Kot przeciwnikami Batmana w nowym filmie?

Według newslettera serwisu Hollywood Reporter w filmie planowanym na czerwiec 2021 roku Batman zmierzy się z dwójką złoczyńców - Kobietą-Kotem i Pingwinem. Na razie nie wiemy, kto miałby wcielić się w obie postaci.

Wczoraj świat kina obiegła informacja o możliwym angażu Roberta Pattinsona – aktora, który szerokiej widowni kojarzy się przede wszystkim z sagą Zmierzch – do głównej roli w zaplanowanym na 2021 rok filmie o Batmanie. Oficjalnego komentarza ze strony wytwórni Warner Bros. jak nie było, tak nie ma, ale pogłoski na temat obrazu Matta Reevesa nie cichną. Tym razem newsletter serwisu Hollywood Reporter podał wiadomość, że reżyser zaczął już poszukiwać aktorów do ról złoczyńców, którymi według plotek mają być Pingwin oraz Kobieta-Kot.

Ostatni raz Kobietę-Kot na wielkim ekranie oglądaliśmy w Mroczny Rycerz powstaje z 2012 roku. W filmie Christophera Nolana wcieliła się w nią Anne Hathaway. / źródło: Comic Vine. - Pingwin i Kobieta-Kot przeciwnikami Batmana w nowym filmie? - wiadomość - 2019-05-19
Ostatni raz Kobietę-Kot na wielkim ekranie oglądaliśmy w Mroczny Rycerz powstaje z 2012 roku. W filmie Christophera Nolana wcieliła się w nią Anne Hathaway. / źródło: Comic Vine.

Oficjalnych informacji na temat dodatkowej obsady nie powinniśmy się spodziewać w najbliższym czasie – Reeves podobno chce najpierw „domknąć” angaż Pattinsona. Wśród zainteresowanych rolą Oswalda Cobblepota, a więc komiksowego Pingwina, wydawał się jednak być Josh Gad, którego ostatnio oglądaliśmy chociażby w Pięknej i bestii. Co do aktorki, która miałaby się wcielić w Selinę Kyle, możemy tylko zgadywać. Warto przy okazji zaznaczyć, że jeśli te pogłoski się potwierdzą, nie będzie to pierwszy raz, kiedy zobaczymy Pingwina i Kobietę-Kot w jednym filmie. Oboje złoczyńców pojawiło się już w absurdalnym Batmanie z 1966 roku, ale większość widzów będzie ich lepiej kojarzyć z Powrotu Batmana w reżyserii Tima Burtona. Wówczas w Pingwina wcielił się Danny DeVito, zaś w Kobietę-Kot – Michelle Pfeiffer.

Rozstrzygnięcia w kwestii obsady nowego Batmana powinny zapaść niedługo, bo latem tego roku ma ruszyć preprodukcja filmu. Tymczasem nie posiada on jeszcze ani aktora, który wcieli się w Człowieka-Nietoperza, ani nawet kompletnego scenariusza. Dzieło Matta Reevesa ma trafić na ekrany kin 25 czerwca 2021 roku.