Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 grudnia 2019, 12:33

autor: Froozyy

Pierwsze recenzje filmu Jumanji: Następny poziom

Najnowsza odsłona Jumanji pojawi się w polskich kinach pod koniec tego roku. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje krytyków. Wszystko wskazuje na to, że film niczym nie zaskakuje, ale potrafi rozbawić i stara się przekazać ważne wartości.

Kolejna odsłona filmowego cyklu Jumanji trafi do polskich kin 27 grudnia tego roku. W trzeciej części zobaczymy kontynuację historii bohaterów Jumanji: Przygody w dżungli (wydanego w 2017 roku). Ekipa ponownie powróci do tytułowej gry komputerowej, aby uratować swojego przyjaciela. W role główne raz jeszcze wcielą się tacy aktorzy jak Dwayne Johnson, Kevin Hart, Jack Black oraz Karen Gillan. Do obsady dołączyli również między innymi Danny DeVito i Danny Glover.

W sieci można znaleźć już pierwsze opinie krytyków, które powinny Wam nakreślić, jak prezentuje się Jumanji: The Next Level. Według nich film nie przedstawia niczego nowego, ale w wielu momentach potrafi rozśmieszyć i stara się przekazać ważne wartości w życiu człowieka. W serwisie Rotten Tomatoes 78% dziennikarzy oceniło tytuł pozytywnie, a w Metacritic średnia ocen na ten moment wynosi 58%. Inne wybrane recenzje znajdziecie poniżej.

Wybrane recenzje Jumanji: Następnego poziomu

GameSpot - 5/10

Podsumowując – Jumanji: Następny poziom nigdy nie jest w stanie znaleźć solidnej podstawy, aby wszystko działało tak, jak powinno. Jasne, pewnie nieraz się zaśmiejesz, a jeśli jesteś osobą, która gra w gry wideo, wyłapiesz więcej niż kilka sprytnych ukłonów w kierunku różnych gatunków i znanych historii, ale jest to po prostu niewystarczające, aby opłacalny był ten 2-godzinny seans.

IGN – 7.5/10

Jumanji: Następny poziom jest świetny. Zamiast polegać wyłącznie na sprawdzonych już założeniach, dowiadujemy się więcej o dzieciach i dorosłych grających w grę. Są zabawne momenty, ale jest tutaj też dużo serca. To, co wydaje się już tylko wykorzystaniem znanej marki, okazuje się znacznie przyjemniejsze, niż zakładamy.

The Wrap

Co najważniejsze, film jest zabawny i kreatywny. Być może nie zawsze logicznie przedstawia fabułę i nie wymyśla na nowo znanego nam gatunku filmów akcji. Jednak to wciąż przyjemna kontynuacja hitu, która stara się wcielić do oryginalnego pomysłu kilka nowości, jednocześnie przygotowując scenę na kolejne ekscytujące przygody.

Consequence of Sound – C-

Chociaż film może próbować zaskoczyć kilkoma nowymi mechanikami, to cierpi z powodu braku niespodzianek i pomysłowości, które miała ostatnia część. W najlepszym razie filmy Jumanji są zabawne i starają się przedstawić dzieciom w formie filmu przygodowego, jak ważna jest akceptacja samego siebie i praca, aby utrzymać bliskie przyjaźnie.

Jumanji: Następny poziom trafi do polskich kin pod koniec tego roku. - Pierwsze recenzje filmu Jumanji: Następny poziom - wiadomość - 2019-12-11
Jumanji: Następny poziom trafi do polskich kin pod koniec tego roku.