Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 września 2016, 13:01

autor: Adrian Werner

PewDiePie's Tuber Simulator - zapowiedziano symulator youtubera

Studio Outerminds zapowiedziało mobilne PewDiePie's Tuber Simulator, czyli grę, która pozwoli zakosztować życia osoby żyjącej z publikowania filmików na YouTube. Zgodnie z tytułem, produkcja utrzymana będzie w absurdalnym klimacie znanym z kanału najpopularniejszego twórcy materiałów tego typu.

Wydane w zeszłym roku PewDiePie: Legend of the Brofist okazało się zaskakująco dobrą platformówką, która została ciepło przyjęta przez graczy. Dlatego nie zdziwiliśmy się, gdy najpopularniejszy youtuber zapowiedział kolejną grę firmowaną swoją ksywką. Otrzymała ona tytuł PewDiePie's Tuber Simulator i pozwoli zakosztować profesji osoby żyjącej z tworzenia filmików na YouTube.

Niestety, udostępnione na razie informacje na temat gry są wyjątkowo skromne. Wiemy, że wcielimy się w początkującego youtubera, dopiero zaczynającego swoją przygodę w tym fachu. PewDiePie's Tuber Simulator zapowiada się na skrzyżowanie strategii ekonomicznej z symulatorem życia pokroju The Sims. Zaczniemy w małym obskurnym pokoiku i naszym zadaniem będzie takie organizowanie dni bohatera, aby powoli zaczął on zdobywać coraz większą popularność. Zarabiane w ten sposób pieniądze pozwolą nam na przeniesienie się do lepszego mieszkania i zainwestowanie w bardziej profesjonalny sprzęt, co zaowocuje jeszcze lepszymi filmikami, przynoszącymi jeszcze więcej fanów. Ten cykl będzie następnie powtarzany aż w końcu staniemy się jedną z największych gwiazd serwisu YouTube.

Poza tym ogólnym opisem udostępniono także kilka dodatkowych faktów. Wiemy, że gra nie będzie klickerem i jednocześnie ma mocno odbiegać od innych strategii mobilnych tego typu. Produkcja oparta ma być na modelu darmowym z mikropłatnościami, ale PewDiePie obiecuje, że wydawanie prawdziwych pieniędzy nie będzie wcale potrzebne do zabawy.

Nie podano na razie platform sprzętowych, ograniczając się tylko do stwierdzenia, że gra ukaże się na urządzenia mobilne. Prawie na pewno możemy jednak spodziewać się wersji na iOS i Androida, gdyż na te same systemy zawitało PewDiePie: Legend of the Brofist.

Warto na koniec wspomnieć, że na koncie Twitter studia Outermind opublikowano kilka screenów. Pokazują one, że PewDiePie's Tuber Simulator postawi na kamerę izometryczną oraz pełną dużych pikseli stylistykę retro. Do tego możemy się spodziewać absurdalnego i bardzo specyficznego humoru, dobrze znanego bywalcom kanału YouTube

Outermind – strona oficjalna studia

Naszym zdaniem

Zazwyczaj gry opatrzone imieniem jakiegoś celebryty są co najwyżej marne i raczej nie ma powodów, aby czekać na ich premierę. W tym przypadku mamy jednak nadzieję na coś znacznie lepszego. PewDiePie: Legend of the Brofist było bowiem prawdziwym zaskoczeniem. Autorzy opracowali ciekawą i różnorodną platformówkę, która mogła przypaść do gustu nawet osobom, które nigdy nie zajrzały na kanał tego youtubera.

Odpowiedzialny ze ten tytuł zespół Outerminds stoi również za PewDiePie's Tuber Simulator, co bardzo dobrze rokuje szansom tej produkcji na sukces.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

PewDiePie's Tuber Simulator

PewDiePie's Tuber Simulator