Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2016, 10:56

autor: Góral

PES 2017 z aktualnymi składami i oficjalnymi logami drużyn na PC i PS4

Pro Evolution Soccer 2017 cierpi przez brak licencjonowanych klubów, lig itd. Gra umożliwia jednak samodzielną podmianę tego typu szczegółów w wersji na PlayStation 4 i PC-ty.

Jak zapewne dobrze wiecie, przed kilkoma dniami na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 oraz komputerach osobistych zadebiutowała gra Pro Evolution Soccer 2017. Produkcja bardzo przypadła do gustu recenzentom (wersja na PlayStation 4 i Xboksa One), ale jedną z większych wad tradycyjnie jest brak licencji. Część fanów zdążyła się przyzwyczaić do takiego stanu rzeczy już dawno temu, inni nie mogą tego zaakceptować i choć oficjalnie Konami nie może po prostu ot tak dodać oryginalnych nazw klubów, zawodników itd., to stara się nadrabiać braki w nieco inny sposób, pozwalając na samodzielne grzebanie w plikach. W najnowszej odsłonie cyklu (w zeszłorocznej zresztą też) można samemu zaktualizować składy, dodać oficjalne loga drużyn i nie tylko. Opcja ta działa nie tylko na PC-tach, ale i na konsoli PlayStation 4.

Pro Evolution Soccer 2017 broni się przed brakiem licencji, umożliwiając graczom samodzielną zmianę plików. - PES 2017 z aktualnymi składami i oficjalnymi logami drużyn - wiadomość - 2016-09-19
Pro Evolution Soccer 2017 broni się przed brakiem licencji, umożliwiając graczom samodzielną zmianę plików.

W serwisie PES-Patch opublikowano krótki poradnik importowania nowych danych. Przede wszystkim musicie sformatować pendrive'a do systemu plików FAT32 i utworzyć w nim katalog o nazwie „WEPES”. Teraz udajecie się na podlinkowaną przed chwilą stronę, by pobrać interesujące Was pliki, np. zestaw AGN Option Files, zawierający prawdziwe loga rozmaitych lig i turniejów, rzeczywiste nazwy drużyn itd.

W następnym kroku rozpakowujecie ściągnięty plik i kopiujecie jego zawartość do folderu „WEPES” na USB. Podłączacie urządzenie do PlayStation 4 / PC-ta i wchodzicie w menu gry, opcje i zakładkę „Edit”, gdzie znajdziecie „Data Management” i „Import/Export”. Po wejściu w ostatnią z wymienionych wybieracie „Import Team” i wybieracie wszystkie pliki (na konsoli wystarczy wcisnąć kwadrat na padzie). W następnym okienku zaznaczacie tylko „Apply player and squad data”, wciskacie „OK” i czekacie, aż proces się zakończy. Później zapisujecie zmiany i to tyle jeżeli chodzi o drużyny.

Z logami turniejów jest trochę więcej zachodu, gdyż importujecie je w zakładce „Import Images”, wybierając „Competition Emblems”, a następnie każdą grafikę z osobna. Po wczytaniu plików klikacie „OK”, wchodzicie w „Edit Menu” – „Competitions”, wybieracie ligę, następnie „Emblem” – „Load” i wskazujecie nową grafikę. Czynność powtarzacie dla całej reszty.

W razie problemów obejrzyjcie poniższe wideo. Pamiętajcie też, że w przypadku innych plików (zawierają np. prawdziwe nazwiska piłkarzy z wybranych lig, oryginalne nazwy stadionów itd.) należy dokonywać tych samych czynności.

W Pro Evolution Soccer 2017 Konami wprowadziło szereg mniejszych i większych zmian usprawniających już znany (i lubiany) system rozgrywki. Deweloperzy zatroszczyli się m.in. o lepszą pracę bramkarzy, zmieniony system podań, usprawnione kontrolowanie piłki przez zawodników, dodatkowe animacje itd. Gra pełnię możliwości pokazuje jednak tylko na konsolach Xbox One i PlayStation 4.