Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 stycznia 2023, 15:08

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Pedro Pascal z The Last of Us o różnicach między Joelem a Dinem Djarinem z Mandalorianina

Występujący w serialu The Last of Us Pedro Pascal zdradził, czym różni się rola Joela od tej, którą portretuje w Mandalorianinie.

Źródło fot. The Last of Us, Neil Druckmann, Craig Mazin, HBO, 2023, Mandalorianin, Jon Favreau, Lucasfilm, 2019
i

Pedro Pascal jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych telewizyjnych „tatusiów”. Aktor, który dał się poznać jako surowy, acz oddany opiekun Baby Yody w serialu Mandalorianin, już niedługo znowu zaprezentuje swoje ojcowskie predyspozycje w ekranizacji gry The Last of Us. Gwiazdorowi przypadła bowiem rola Joela, przemytnika, który będzie musiał sporo poświęcić, by zapewnić ochronę swojej dziecięcej towarzyszce w podróży pełnej niebezpieczeństw.

Na pozór podobieństwo Din Djarina i Joela jest uderzające. Zauważył to sam Pedro Pascal, który w rozmowie z portalem Collider powiedział, że obaj bohaterowie – ukryci pod różnego rodzaju zbrojami – są tak samo zahartowani i zrzędliwi. Jednakże po ich głębszym poznaniu pojawia się coraz więcej różnic między nimi. Według Pascala postać Joela ma większą głębię aniżeli Din Djarin.

Myślę, że ktoś taki jak Joel jest świetnym materiałem do zbadania. A także, bardziej niż cokolwiek innego, to może być kwestia doświadczeń wiążących się z graniem takiej postaci, gdzie emocjonalne bogactwo zatwardziałego mężczyzny stającego się ponownie człowiekiem poprzez powstanie związku [między nim a inną postacią], może rozszerzyć się na tak wiele różnych rodzajów opowieści. Nie wiem, jak określić, co jest w nim innego, poza tym, jak wartościowa była możliwość grania Joela i świadomość, że wszystko w nim zależy bezpośrednio od jego związku z Ellie – zdradził gwiazdor.

Na koniec przypomnijmy, że serial The Last of Us zadebiutuje na platformie HBO Max już 16 stycznia.

HBO Max kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej