Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2017, 20:00

autor: Movis

Overwatch – rocznica premiery i darmowy weekend [Aktualizacja: nowe mapy do Areny]

Już niedługo minie rok, od kiedy Overwatch – najnowsza marka Blizzard Entertainment – zadomowił się na komputerach i konsolach. Z tej okazji firma ogłosiła darmowy weekend z grą w okresie 26-29 maja, zapowiedziała kolejne wydarzenie oraz przygotowała parę filmików spoglądających na przebytą przez ostatnie 12 miesięcy drogę.

Aktualizacja: Na oficjalnym twitterze Overwatch pojawił się krótki materiał prezentujący 3 nowe mapy dla trybu Arena, które mają pojawić się w aktualizacji zaplanowanej na 23 maja. Podczas 30 sekund widzimy skwer z pomnikiem przywodzący na myśl mapę Dorado, stanowisko komputerowe Sombry, ruiny rodem z Eichenwalde czy budowle z piaskowca w egipskich klimatach. W końcu gracze zmagający się na Arenie będą mogli odpocząć od graficznej monotonii.

W rok po swojej premierze Overwatch nadal przyciąga rzesze graczy. - Overwatch – rocznica premiery i darmowy weekend [Aktualizacja: nowe mapy do Areny] - wiadomość - 2017-05-21
W rok po swojej premierze Overwatch nadal przyciąga rzesze graczy.

24 maja coraz bliżej – tego dnia mnie rok od premiery sieciowej strzelanki Overwatch od Blizzard Entertainment. Firma postanowiła uświetnić tę okazję, ogłaszając darmowy weekend z grą w dniach 26-29 maja. Podczas niego nowi gracze będą mogli wypróbować wszystkie dostępne tryby bez ograniczeń, a wszelkie poczynione postępy zostaną zachowane, jeśli użytkownicy zdecydują się na późniejszy zakup produkcji. Dodatkowo 23 maja udostępniona zostanie cyfrowa edycja Gry Roku oraz kolejne wydarzenie. Na razie nie znamy jednak szczegółów.

Z ostatnich informacji wynika, że twórcy zdecydowanie mają co świętować. Pod koniec zeszłego miesiąca gra przekroczyła 30 milionów zarejestrowanych użytkowników, a z najnowszych danych finansowych wynika, że dołączyła też do elitarnego grona marek Activision Blizzard o wartości przekraczającej miliard dolarów. A początki Overwatch wiązały się przecież z niemałą dozą niepewności, gra powstawała na zgliszczach nieudanego MMO, ponadto firma wyszła ze swojej strefy komfortu, tworząc pierwszego w historii studia FPS-a. Po roku systematycznych aktualizacji, wydarzeń i rozbudowy podstawowej gry zdecydowanie można powiedzieć „udało się”.

W ramach szybkiego podsumowania najważniejszych eventów twórcy przygotowali filmik, będący ciekawym remiksem historii poszczególnych bohaterów i nowych aktualizacji, przełożonych też materiałami zza kulis premiery tytułu oraz wydarzeniami e-sportowymi i fanowskimi:

Kolejnym, nieco bardziej zabawnym materiałem jest filmik z kanału YouTube serwisu WIRED, na którym znany fanom gry od podszewki Jeff Kaplan odpowiada na pytania ciekawskich graczy. Czemu Wdowa jest niebieska? Dlaczego Genji jest takim spoko gościem? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedział główny projektant Overwatch.