filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 czerwca 2024, 10:00

autor: Pamela Jakiel

„Ostatnie 25 minut jest szalone”. Stephen King honoruje hit Netflixa, który jest numerem 1 na świecie

Stephen King zrecenzował kolejny film – tym razem hit Netflixa. Widowisko, które podbija platformę i opowiada o ogromnym rekinie, zbiera jednak słabe opinie wśród krytyków.

Źródło fot. Rekiny w Sekwanie, Xavier Gens, Netflix, 2024
i

Nie samą literaturą Stephen King żyje. Doskonale wiedzą o tym fani, którzy obserwują mistrza horroru na X (dawniej Twitter). We wspomnianym portalu pisarz często dzieli swoimi wrażeniami z obejrzanych filmów oraz seriali. Niedawno autor Miasteczka Salem postanowił zrecenzować widowisko, które podbija Netfliksa – Rekiny w Sekwanie.

Produkcja znajduje się obecnie na pierwszym miejscu w top 10 najpopularniejszych filmów na świecie na wspomnianej platformie. Thriller skupia się na Sophie – pogrążonej w żałobie wybitnej naukowczyni, która odkrywa, że w Sekwanie pojawił się ogromny rekin. Badaczka pragnie uchronić mieszkańców Paryża przed niebezpieczeństwem – zwłaszcza, że w mieście wkrótce ma się odbyć Triathlon.

Oto, jak Stephen King zrecenzował widowisko.

Myślałem, że film Rekiny w Sekwanie będzie tak słaby jak Rekinado, ale Twitter przekonał mnie do obejrzenia i okazało się, że produkcja jest całkiem niezła. Ostatnie 25 minut było szalone.

Choć dzieło zrobiło duże wrażenie na Stephenie Kingu, to niestety równie przychylni wobec filmu nie byli krytycy. W serwisie Rotten Tomatoes hit Netfliksa pozytywnie oceniło jedynie 34% dziennikarzy. Recenzenci wytykają produkcji niechlujne CGI i nieciekawą historię, nazywają dzieło „krwawym, nudnym thrillerem klasy B”. Niektórzy chwalą jednak sekwencje akcji oraz zapierające dech w piersiach ujęcia podwodne.

Bardziej wyrozumiali w stosunku do produkcji Netfliksa są widzowie. Film przypadł do gustu 65% z nich. Poniżej zamieszczamy zwiastun, który pomoże Wam zdecydować, czy sięgnąć po ten tytuł.

Rekiny w Sekwanie – zwiastun

Reżyserem i scenarzystą widowiska jest Xavier Gens. Rekiny w Sekwanie możecie obejrzeć na platformie Netflix.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej