Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 lipca 2020, 13:55

autor: Karol Laska

Odtwórca roli Froda chętnie wystąpi we Władcy Pierścieni Amazona

Elijah Wood, odtwórca roli Froda we Władcy Pierścieni, udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat serialu The Lord of the Rings od Amazona.

Odtwórca roli Froda chętnie wystąpi we Władcy Pierścieni Amazona - ilustracja #1
Frodo w serialu? Tak, ale pod jednym warunkiem…

IndieWire przeprowadziło rozmowę z Elijahem Woodem – znanym aktorem, a ostatnio głównie producentem (to on wyłożył trochę pieniędzy na niezależne dzieło pod tytułem Mandy z udziałem Nicolasa Cage’a), który zasłynął głównie z udziału w trylogii Władcy Pierścieni. Gwiazdor zapytany został o oczekiwania względem serialu Amazona o tym samym tytule.

Jestem zafascynowany tym, co robią z tą produkcją. Nazywają ją The Lord of the Rings, ale myślę, że to lekko zwodnicza informacja. Z tego, co zrozumiałem, to materiał, nad którym pracują sięga chronologicznie jeszcze wcześniej niż wspominane uniwersum The Lord of the Rings. Brzmi to bardziej jak Silmarillion. [...] I właśnie dlatego jestem ciekaw, w którą stronę zostanie poprowadzona historia.

Wood wyraził także swoje zadowolenie z powodów przeniesienia planu zdjęciowego do Nowej Zelandii:

To jasne, że miejscem akcji będzie Śródziemie i bardzo się cieszę, że dzieło kręcone będzie w Nowej Zelandii. Oznacza to, że zachowana zostanie wizualna spójność w stosunku do tego, co zrobiliśmy w filmach.

Odtwórca roli Froda chętnie wystąpi we Władcy Pierścieni Amazona - ilustracja #2
Kraj kiwi oferuje sporo krajobrazów odpowiednich dla świata wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena.

Na końcu dodał, że chętnie wystąpi w serialu, jeżeli tylko zostanie o to poproszony:

Absolutnie. Jeżeli będzie to miało jakikolwiek fabularny sens. Każda wymówka, aby udać się do Nowej Zelandii jest dobra. Szczególnie ta o podłożu zawodowym.

Zdjęcia do telewizyjnego Władcy Pierścieni już niedługo zostaną wznowione, a cała ekipa filmowa będzie liczyć 93 osoby. Dzieło obejrzymy na platformie Amazon Prime Video. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.