Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 9 lipca 2020, 13:55

autor: Karol Laska

Odtwórca roli Froda chętnie wystąpi we Władcy Pierścieni Amazona

Elijah Wood, odtwórca roli Froda we Władcy Pierścieni, udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat serialu The Lord of the Rings od Amazona.

Odtwórca roli Froda chętnie wystąpi we Władcy Pierścieni Amazona - ilustracja #1
Frodo w serialu? Tak, ale pod jednym warunkiem…

IndieWire przeprowadziło rozmowę z Elijahem Woodem – znanym aktorem, a ostatnio głównie producentem (to on wyłożył trochę pieniędzy na niezależne dzieło pod tytułem Mandy z udziałem Nicolasa Cage’a), który zasłynął głównie z udziału w trylogii Władcy Pierścieni. Gwiazdor zapytany został o oczekiwania względem serialu Amazona o tym samym tytule.

Jestem zafascynowany tym, co robią z tą produkcją. Nazywają ją The Lord of the Rings, ale myślę, że to lekko zwodnicza informacja. Z tego, co zrozumiałem, to materiał, nad którym pracują sięga chronologicznie jeszcze wcześniej niż wspominane uniwersum The Lord of the Rings. Brzmi to bardziej jak Silmarillion. [...] I właśnie dlatego jestem ciekaw, w którą stronę zostanie poprowadzona historia.

Wood wyraził także swoje zadowolenie z powodów przeniesienia planu zdjęciowego do Nowej Zelandii:

To jasne, że miejscem akcji będzie Śródziemie i bardzo się cieszę, że dzieło kręcone będzie w Nowej Zelandii. Oznacza to, że zachowana zostanie wizualna spójność w stosunku do tego, co zrobiliśmy w filmach.

Odtwórca roli Froda chętnie wystąpi we Władcy Pierścieni Amazona - ilustracja #2
Kraj kiwi oferuje sporo krajobrazów odpowiednich dla świata wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena.

Na końcu dodał, że chętnie wystąpi w serialu, jeżeli tylko zostanie o to poproszony:

Absolutnie. Jeżeli będzie to miało jakikolwiek fabularny sens. Każda wymówka, aby udać się do Nowej Zelandii jest dobra. Szczególnie ta o podłożu zawodowym.

Zdjęcia do telewizyjnego Władcy Pierścieni już niedługo zostaną wznowione, a cała ekipa filmowa będzie liczyć 93 osoby. Dzieło obejrzymy na platformie Amazon Prime Video. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.