Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2019, 20:47

Odświeżone graficznie Dwarf Fortress zmierza na Steam

Dwarf Fortress to połączenie rougelike oraz strategii traktujące o rozbudowie osady krasnoludów. Do zalet tej produkcji na pewno nie należy jej wręcz symboliczna oprawa graficzna. Ma się to jednak zmienić. Gra w bliżej nieokreślonym czasie ma pojawić się na Steamie w płatnej wersji z odświeżoną grafiką.

Dwarf Fortress doczeka się radykalnych zmian w grafice. - Odświeżone graficznie Dwarf Fortress zmierza na Steam - wiadomość - 2019-03-14
Dwarf Fortress doczeka się radykalnych zmian w grafice.

Dwarf Fortress doczeka się wydania na Steamie. Bracia – Tarn i Zach Adams, odpowiedzialni za produkcję – zdecydowali, że doczeka się ona płatnej wersji. Wydanie to otrzyma kompletnie nową oprawę graficzną oraz udźwiękowienie. Kiedy ma nastąpić premiera? Nie wiadomo. Karta na Steamie przy dacie premiery informuje jedynie, że „czas to pojęcie względne”.

Według oficjalnego komunikatu, powodem takiej decyzji są problemy zdrowotne jednego z braci oraz niepewność, jaką niosą ze sobą zyski z Patreona. Dzięki nowej oprawie graficznej, nad którą pracują modderzy Michał "Mayday" Madej i Patrick Martin "Meph" Schroeder, produkcja ma stać się bardziej przystępna dla graczy. Według zapewnień autorów, obie wersje gry będą stale wspierane i aktualizowane. Poniżej znajdziecie krótki trailer, który porównuje obie wersje Dwarf Fortress.

Warto przypomnieć, że Dwarf Fortress to produkcja rozwijana od 2002 roku. To specyficzne połączenie rougelike oraz strategii, w którym zadaniem jest rozwój osady krasnoludów. Gra zasłynęła z bardzo wysokiego poziomu trudności oraz szczątkowej oprawy graficznej stworzonej w oparciu o kod znakowy ASCII.