Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 grudnia 2016, 12:01

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas wreszcie dotarło na Androida

Długie oczekiwanie na androidową wersję przebojowego Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas wreszcie dobiegło końca. Ponad trzy lata po premierze na iOS ten najlepszy mobilny klon The Legend of Zelda trafił do dystrybucji w usłudze Google Play.

W ostatnich latach Android szybko nadrabiał zaległości w stosunku do iOS-a, ale jedną z tych gier, która wciąż nie mogła doczekać się konwersji było Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas, czyli wyśmienita przygodowa gra akcji z 2013 roku. Teraz ten niefortunny stan rzeczy wreszcie uległ zmianie.

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas powstało jako mobilny odpowiednik serii The Legend of Zelda. Akcja toczy się w krainie fantasy złożonej głównie z wysepek. My wcielamy się w chłopca, którego ojciec zaginął na morzu podczas poszukiwań tytułowej bestii. Naszym zadaniem jest odnalezienie rodzica, ale przy okazji uratujemy cały świat przed mrocznymi siłami.

Gra wzorowana jest przede wszystkim na The Legend of Zelda: The Wind Waker. Mamy tutaj eksplorowanie trójwymiarowego świata, okazjonalne zagadki logiczne, żeglugę między wyspami oraz prosty, ale dający dużo radości zręcznościowy system walki. Również grafika wykonana została w stylu zainspirowanym przebojem firmy Nintendo. Oryginalności więc nie uświadczymy tutaj za wiele, ale to nie przeszkadza, gdyż autorom udało się skutecznie skopiować dużą część uroku The Legend of Zelda i na rynku mobilnym nie ma nic, co byłoby bliżej tego cyklu.

W dniu premiery Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas zachwycało oprawą graficzną. Gra wciąż robi pod tym względem duże wrażenie, co jest zasługą regularnych aktualizacji poprawiających ten aspekt produkcji. Żadnych modernizacji nie wymagała za to wspaniała ścieżka dźwiękowa, która jest dziełem Nobuo Uematsu oraz Kenji Ito, czyli legendarnych japońskich kompozytorów odpowiedzialnych za muzykę w takich seriach, jak Final Fantasy, Chrono Trigger, Blue Dragon, Seiken Densetsu czy Romancing SaGa.

Androidowe Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas dostępne jest do pobrania za darmo, ale w takiej formie jest to demo pozwalające przejść tylko początkowe fragmenty kampanii. Resztę gry odblokowujemy jednorazową  opłatą. Innych mikropłatności nie przewidziano.

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas w Google Play

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas w App Store