Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2014, 11:49

autor: Góral

Obcy: Izolacja zaczął straszyć graczy na całym świecie

Miłośnicy survival-horrorów i uniwersum Obcego od dziś mogą się cieszyć nową, ciepło przyjętą produkcją studia Creative Assembly Obcy: Izolacja. Tytuł dostępny jest w polskiej wersji językowej (napisy) na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych.

Dziś w Polsce i na świecie ma miejsce premiera wyczekiwanej gry z gatunku survival-horror Obcy: Izolacja (Alien: Isolation) od studia Creative Assembly (ekipa znana ze strategicznego cyklu Total War). Tytuł powinien być już dostępny u większości sprzedawców w polskiej wersji językowej (napisy) na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych (wymagania sprzętowe produkcji znajdziecie w tym miejscu). Embargo na recenzje nowego survival-horroru zeszło kilka dni temu, więc warto przyjrzeć się przy okazji jak tytuł został przyjęty przez światowe media. Jednocześnie zachęcam do przeczytania naszego artykułu oraz obejrzenia powyższego materiału wideo, na którym ekipa serwisu tvgry.pl gra w nowego Obcego.

Obcy: Izolacja zaczął straszyć graczy na całym świecie - ilustracja #2
Obcy: Izolacja w skrócie:
  • Gatunek: survival-horror
  • Deweloper: Creative Assembly
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne, PS3, X360
  • Data premiery: 7 października 2014 roku

Obcy: Izolacja w ogólnym rozrachunku okazał się być bardzo dobrą produkcją, aczkolwiek wywołał wśród recenzentów skrajne emocje. Chwalą oni przede wszystkim straszny klimat, świetne odwzorowanie atmosfery filmu Ridley’a Scotta, spory wachlarz możliwości chowania się, czy też porządną oprawę graficzną. Dla niektórych gra jest jednak zbyt frustrująca, z czasem przestaje straszyć, a sztuczna inteligencja nie zawsze działa idealnie. Koniec końców, tytuł i tak stanowi nie lada gratkę dla fanów uniwersum i z pewnością jest jedną z najlepszych produkcji ze słynnym Ksenomorfem.

Wybrane recenzje gry Obcy: Izolacja:

Obcy: Izolacja to gra z gatunku survival-horror wyprodukowana przez ekipę Creative Assembly. Tytuł pozwala wcielić się w córkę Ellen Ripley, Amandę, która wyrusza na poszukiwanie czarnej skrzynki frachtowca Nostromo, gdyż pragnie poznać prawdę o tym, co stało się z jej matką. Podczas zabawy przemierzamy kolejne lokacje, starając się za wszelką cenę unikać kontaktu z przerażającym Ksenomorfem.