Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2020, 14:05

autor: DM

Nowy mod poprawia rozgrywkę w Half-Life: Alyx bez gogli VR

W Half-Life: Alyx gra się coraz lepiej bez gogli VR. Wszystko dzięki najnowszej modyfikacji o nazwie Pancake FPS Starter Kit.

Nowy mod poprawia rozgrywkę w Half-Life: Alyx bez gogli VR - ilustracja #1
Niesamowite widoki w Half-Life: Alyx są coraz doskonalsze bez gogli VR – na razie nieoficjalnie.

Half-Life: Alyx to jedna z najlepszych produkcji tego roku, ale póki co niewielu graczy mogło się o tym przekonać. Wszystko przez wymóg posiadania gogli VR do ogrania tytułu. Społeczność fanów co prawda rozpoczęła intensywne prace nad nieoficjalną modyfikacją pozwalającą obejść te ograniczenie, ale jak do tej pory wszystkie próby zostawiały sporo do życzenia. Receptą na to może być najnowszy mod o nazwie Pancake FPS Starter Kit, który obecnie oferuje najlepsze doświadczenie z Half-Life: Alyx na zwykłym monitorze.

Mod „Pancake” pozwala także dodawać własne skrypty do broni. Warto połączyć go z inną niedawną modyfikacją, która umożliwia rozgrywkę za pomocą tradycyjnego zestawu myszki, klawiatury i układu WSAD. Autor nowego moda usuwającego wymóg VR zamieścił krótki film prezentujący Half-Life: Alyx w akcji na monitorze, a sam plik znajdziecie pod tym adresem. Pamiętajcie jednak, że wszelkich zmian dokonujecie na własną odpowiedzialność.

Przeróbki tego typu zapewne będą stawać się coraz bardziej dopracowane, niemniej my ciągle czekamy, aż firma Valve zdecyduje się oficjalnie dodać opcję uruchomienia Alyx bez sprzętu VR, choć szanse są nikłe. Gra ukazała się 23 marca tego roku i zebrała fantastyczne recenzje. Nasz autor – Hed – ocenił ją na 9.5/10, dodając: „To jedna z najlepszych gier, w jakie w ogóle grałem!”.