Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2022, 16:21

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

Nowy gameplay z A Plague Tale: Requiem jest czarowny i straszny zarazem

A Plague Tale: Requiem otrzymało kolejny zwiastun skupiony na prezentacji gameplayu. Możemy tym samym kolejny raz przyjrzeć się mechanikom i dowiedzieć się nieco więcej o nowej opowieści.

Źródło grafiki powyżej: Focus Entertainment na YouTube.

Do premiery zostały tylko dwa miesiące, więc twórcy A Plague Tale: Requiem co jakiś czas raczą nas nowymi materiałami z tej produkcji. Jakiś czas temu mogliśmy obejrzeć dłuższy fragment rozgrywki. Zwiastun opublikowany dzisiaj jest trochę krótszy i bardziej ogólnikowy, acz i tak trwa ponad pięć minut (widnieje poniżej). Stanowi on dobre podsumowanie tego, z czym będziemy mieć do czynienia, ukazując, że nowe dzieło Asobo Studio będzie zarówno urzekające, jak i przerażające.

Na filmie, oprócz fragmentów scenek fabularnych, możemy też zerknąć na rozgrywkę i poszczególne jej mechaniki – jak choćby tę nową, w ramach której kontrolujemy hordy szczurów i pożeramy całe oddziały nieprzyjaciół. Oprócz tego możemy rzucić okiem na emocjonujące sekwencje akcji czy choćby system craftingu. Wszystko w towarzystwie narratorki wyjaśniającej założenia rozgrywki i opowieści, którą przyjdzie nam poznać. Prezentuje się to naprawdę obiecująco.

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że gra pojawi się na tegorocznych targach gamescom, odbywających się w dniach 24-28 sierpnia. A Plague Tale: Requiem będzie można samodzielnie przetestować na stanowisku Microsoftu. Udostępniony ma zostać jeden z pierwszych rozdziałów gry – ten sam, który zaprezentowano w czerwcu.

Wydawca Focus Entertainment zapowiedział też, że 30 sierpnia ruszy seria filmów „In Focus”, mająca pozwolić nam zajrzeć za kulisy produkcji.

A Plague Tale: Requiem zadebiutuje 18 października na PC oraz PlayStation 5, Xboxach Series X/S i Switchu (ta ostatnia wersja będzie działać w chmurze).

E3 2021