Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 maja 2019, 21:04

Nowy film Mortal Kombat w drodze

Rozpoczęcie prac nad nową filmową adaptacją gry Mortal Kombat zostało oficjalnie zapowiedziane podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w Australii. Producentem filmu został James Wan (Aquaman, Annabell, serie Piła i Obecność), a reżyserem debiutujący w tej roli Simon McQuoid.

Podczas specjalnej konferencji zorganizowanej przez premiera Australii Południowej, a więc jednego z kilku stanów tego olbrzymiego kraju, ogłoszono oficjalnie, że za kilka miesięcy w studiu filmowym w Adelajdzie rozpoczną się zdjęcia do długo oczekiwanej adaptacji cyklu Mortal Kombat. Za finansowanie projektu odpowiada studio New Line Cinema będące częścią koncernu WarnerMedia. Producentem obrazu jest James Wan, znany świetnie dzięki horrorom z serii Piła, Obecność oraz Annabell, a także ubiegłorocznemu hitowi Aquaman. Reżyserem został debiutujący w tej roli Australijczyk Simon McQuoid, który od lat zajmował się przede wszystkim realizacją spotów reklamowych. Za scenariusz odpowiada Greg Russo. Autor pracował nad netfliksowym thrillerem The Highwaymen, a także zajmie się najprawdopodobniej skryptem dla rebootu filmowego Resident Evil.

Film zostanie nakręcony w całości w Australii. Zdjęcia rozpoczną się za kilka miesięcy. - Nowy film Mortal Kombat w drodze - wiadomość - 2019-05-14
Film zostanie nakręcony w całości w Australii. Zdjęcia rozpoczną się za kilka miesięcy.

Dzięki rządowym rabatom oraz ulgom podatkowym, zdjęcia do Mortal Kombat mają zostać zrealizowane w całości w Australii Południowej. Australijczycy zajmą się także produkcją efektów specjalnych, kostiumów, scenografii itd. O adaptacji wiemy na razie tyle, że jest ona określana przez producentów jako „epicki obraz akcji”. Biorąc pod uwagę ogłoszony harmonogram prac wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat projektu. Wielce prawdopodobne, że poza jednym czy dwoma bardziej znanymi nazwiskami, większą część obsady stanowić będą lokalni australijscy aktorzy.

Seria Mortal Kombat doczekała się w sumie dwóch filmów aktorskich, które ukazały się w 1995 i 1997 roku. Mimo ponad dwóch dekad na karku, pierwszy z nich uważany jest wciąż przez wielu fanów za najlepszą kinową adaptację gry w historii. Warto przypomnieć, że New Line Cinema próbowała wystartować z produkcją rebootu jeszcze w 2011 roku. Studio napotkało jednak na swojej drodze wiele problemów, które opóźniały prace. James Wan zajął stanowisko producenta w 2015 roku, a pierwsze plotki o reżyserii McQuoida pojawiły się w rok później.

Filmowa adaptacja serii 1995 roku nadal cieszy się popularnością wśród fanów. - Nowy film Mortal Kombat w drodze - wiadomość - 2019-05-14
Filmowa adaptacja serii 1995 roku nadal cieszy się popularnością wśród fanów.