Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 października 2020, 16:35

autor: AlexB

Nowy film Davida Finchera na pełnym zwiastunie

W sieci zadebiutował pełny zwiastun filmu Mank, czyli najnowszej produkcji w reżyserii Davida Finchera. Będzie ona miała swoją premierę na platformie Netflix 4 grudnia tego roku.

Niecałe dwa tygodnie temu mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy teaser filmu Mank, czyli najnowszego dzieła twórcy między innymi Siedem oraz The Social Network, Davida Finchera. Na szczęście na nieco większy rzut oka na tę nadchodzącą produkcję nie musieliśmy czekać zbyt długo. Dziś w sieci zadebiutował bowiem jej pełny zwiastun. Możecie go zobaczyć poniżej.

Mank skupi się na postaci Hermana J. Mankiewicza, amerykańskiego scenarzysty, pisarza, krytyka i producenta. W trakcie swojej kariery pracował on nad takimi hitami z lat 30. i 40. ubiegłego wieku jak Czarnoksiężnik z Oz, Towarzysz X, Duma Jankesów czy rzecz jasna Obywatel Kane w reżyserii Orsona Wellesa, za który otrzymał Oscara. Pisanie filmu, który, jak się później okazało, zrewolucjonizujował kino, nie było jednak łatwe dla zgryźliwego i zmagającego się z uzależnieniem od alkoholu filmowca. Trudy te będą głównym tematem nadchodzącej produkcji Finchera.

Warto zaznaczyć, że scenariusz do Manka napisał ojciec Davida - Jack Fincher. Zmarł on na raka w 2003 roku.

Nowy film Davida Finchera na pełnym zwiastunie - ilustracja #1
Czy Mank okaże się kolejnym świetnym filmem w dorobku Davida Finchera?

W rolę tytułowego Manka w nadchodzącym filmie wcieli się Gary Oldman, znany z takich produkcji jak Leon Zawodowiec, Czas mroku, Dracula czy Ewolucja planety małp. Prócz niego na ekranie zobaczymy między innymi Amandę Seyfried (Les Misérables: Nędznicy, Chloe), Lily Collins (Aż do kości, Królewna Śnieżka), Charlesa Dance'a (Gra o tron), Josepha Crossa (Wielkie kłamstewka, Lincoln) oraz Toma Burke'a (Tylko Bóg wybacza, Muszkieterowie).

Mank zadebiutuje na platformie Netflix 4 grudnia tego roku. Nieco wcześniej, bo w listopadzie, tytuł będzie można obejrzeć w wybranych kinach. Ich lista jak na razie nie jest znana.

  1. Mank na platformie Netflix