Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 lipca 2013, 13:10

Nowe Transport Tycoon zmierza na urządzenia mobilne

Seria Transport Tycoon powróci. Chris Sawyer pracuje obecnie nad wskrzeszeniem marki. Najnowsza odsłona zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Fani strategii ekonomicznych mają powody do zadowolenia. Na urządzenia mobilne zmierza bowiem nowa wersja legendarnego Transport Tycoon, czyli gry, która do dzisiaj uznawana jest za jednego z najlepszych przedstawicieli tego gatunku.

     - Transport Tycoon - strona oficjalna

Co więcej, nie będzie to jakaś niedbała konwersja zrobiona przez byle kogo. Zamiast tego na czele zespołu zajmującego się mobilną odsłoną stoi sam Chris Sawyer, czyli autor pierwowzoru. Za produkcję odpowiada studio Origin 8, mające na koncie m.in. serię Sentinel.

Niestety, na razie niewiele wiadomo na temat mobilnego Transport Tycoon. Sawyer zapewnia, że gra odtworzy wszystko to, za co fani pokochali tę markę i jednocześnie zaoferuje sterowanie dopasowane do ekranów dotykowych. Na razie potwierdzono wyłącznie wersje na iOS i Androida, a premiera ma nastąpić pod koniec tego roku.

Transport Tycoon zadebiutowało w 1994 roku na pecetach. W grze obejmujemy stołek prezesa przedsiębiorstwa specjalizującego się w organizowaniu transportu towarów. Akcja rozpoczyna się w roku 1930 i trwa do 2030 r. Gracze zajmują się głównie inwestowaniem w transport drogowy, kolejowy, morski i lotniczy. Każdy z nich posiada inne zalety oraz wady, które trzeba odpowiednio wykorzystać biorąc pod uwagę sytuację na mapie. Wszystkim tym zarządza skomplikowany system ekonomiczny, który sprawia, że do dzisiaj gra praktycznie w ogóle nie zestarzała się pod względem mechanizmów rozgrywki.