Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2022, 11:47

Nowa strategiczna gra RPG od studia Lancarse jeszcze w tym roku

Square Enix zapowiedziało nową strategiczną grę RPG. The DioField Chronicle od studia Lancarse zadebiutuje jeszcze w tym roku.

W SKRÓCIE:
  • Square Enix zapowiedziało nową grę studia Lancarse.
  • The DioField Chronicle jest strategicznym RPG-iem, osadzonym w świecie fantasy.
  • Gra zadebiutuje na PC, PS4 i PS5 oraz Xboksach One i Series S/X.

Square Enix zaprezentowało światu nowe strategiczne RPG (via Gematsu). Mowa o The DioField Chronicle, za którego powstanie odpowiada studio Lancarse.

Produkcja zadebiutuje jeszcze w tym roku na pecetach, PS4 i PS5 oraz Xboksach One i Series S/X.

Czym jest The DioField Chronicle?

The DioField Chronicle to strategiczne RPG, które zabierze graczy do świata fantasy łączącego cechy nadnaturalne z zaawansowaną technologią. Naszym zadaniem będzie dowodzenie oddziałem najemników i obrona Królestwa Alletainu przed atakiem złowrogiego Imperium.

W trakcie rozgrywki pokierujemy rozległym frontem. Przeprowadzimy rozpoznanie sił wroga, zbierzemy armię, udoskonalimy umiejętności żołnierzy i finalnie uderzymy na wroga w wybranym przez nas miejscu.

Bitwy rozgrywać się będą w czasie rzeczywistym. Kierowanie wojskami ma być dużym wyzwaniem, lecz wiele możliwości pozwoli na dopasowanie działań do własnych preferencji. Gracz sam oceni, czy lepszym rozwiązaniem są ataki frontalne i otwarte starcia, czy może organizowanie zasadzek.

Nie tylko strategia

Liczne potyczki nie będą oczywiście jedynym elementem gameplaya. The DioField Chronicle jest w końcu RPG-iem, więc możemy liczyć na wiele interakcji z wyrazistymi bohaterami.

W trakcie rozgrywki będziemy mogli budować coraz bliższe relacje, które pozwolą dowiedzieć się czegoś więcej na temat otaczającego nas świata. Uniwersum The DioField Chronicle będzie bowiem wypełnione różnorodnymi nacjami i kulturami.

Z czasem zadbamy o reputację naszej armii najemników. Tylko od gracza zależeć będzie, jakimi głoskami zapisze się ona w historii Królestwa Alletainu.

Rozgrywkę umilać będą utwory skomponowane przez Ramina Djawadiego oraz Brandona Campbella. Kompozytorzy ci znani są przede wszystkim ze swojej pracy przy Grze o tron.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Na GRYOnline.pl opublikował masę newsów, nieco recenzji oraz trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl oraz pełni funkcję młodszego specjalisty SEO. Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu; później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na nieistniejący już portal filmowy. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów, o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej