Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2022, 19:07

Sony ponoć zmusza autorów drogich gier do tworzenia wersji demo dla PS Plus

Sony chce rozbudować dział wersji próbnych gier na PlayStation. Według ostatnich plotek, wydawcy droższych tytułów będą mieli oferować ich dema dla subskrybentów PS Plus Premium.

Sony planuje rozbudować segment wersji próbnych gier wydawanych na konsolach PlayStation. Według nieoficjalnych informacji, produkcje spełniające określone wymagania będą musiały oferować demo dla subskrybentów PlayStation Plus Premium.

Do takich rewelacji dotarli dziennikarze z portalu Game Developer (dawniej Gamasutra). Powołując się na anonimowe źródła, zdradzili oni, że gry kosztujące więcej niż 33 euro (ok. 154 zł) będą musiały posiadać darmowe wersje próbne, o długości przekraczającej dwie godziny. Publikacja takiego dema powinna nastąpić maksymalnie trzy miesiące po premierze gry.

Zasada ta nie ma jednak działać wstecz i obejmować wydanych już produkcji. Dodatkowo nie będzie się ona tyczyć gier na VR.

Nowe reguły nie wpłyną na dotychczasowe możliwości promocji tytułów. Oznacza to, że również mniejsi twórcy z własnej inicjatywy mogą publikować wersje demonstracyjne, nic nie stanie też na przeszkodzie organizowaniu tzw. darmowych weekendów.

Jeśli taka polityka faktycznie wejdzie w życie, to uderzy ona głównie w dużych wydawców, którzy tworzą wysokobudżetowe produkcje. Oczywiście należy mieć na uwadze, że to tylko plotki i dopiero czas pokaże, czy są one prawdziwe.

Usługa PlayStation Plus niedługo zostanie znacznie rozbudowana. W czerwcu wejdą w życie trzy progi subskrypcji:

  1. PlayStation Plus Essential to dobrze nam znana wersja abonamentu obowiązująca obecnie;
  2. PlayStation Plus Extra zaoferuje to, co poprzedni próg, oraz dostęp do katalogu ok. 400 gier;
  3. PlayStation Plus Premium oprócz korzyści z tańszych wersji usługi da nam również dostęp do 340 starszych gier w ramach wstecznej kompatybilności.

Z polskimi cenami nowej wersji usługi zapoznać się możecie tutaj.

  1. PlayStation – oficjalna strona