Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2020, 10:55

autor: AlexB

Nowe materiały z Crusader Kings 3 - Paradox podkręca atmosferę przed premierą

Wczoraj na oficjalnym kanale firmy Paradox Interactive na platformie Twitch odbył się kolejny stream prezentujący w akcji nadchodzącą strategię Crusader Kings 3. Ponadto w sieci pojawił się materiał filmowy na temat gry, omawiający kwestię wasali.

Oglądaliście zapis streamu firmy Paradox Interactive z ubiegłego tygodnia, na którym Rodrigue Delrue i Alexander Oltner prezentują w akcji wyczekiwaną przez wielu średniowieczną strategię Crusader Kings III? Wciągnęliście się w historię króla Alfonsa VI z dynastii Jimenez, rządzącego w Królestwie Leonu? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy Was fakt, że wczoraj odbyła się kolejna transmisja na żywo, podczas której kontynuowane były przygody wspomnianego władcy tego iberyjskiego państwa. Możecie ją obejrzeć poniżej.

Podczas wczorajszego streamu firmy Paradox Interactive z gry Crusader Kings III było całkiem sporo wojowania. Nie zabrakło też odpowiedniej dawki spisków (które zakończyły się uprowadzeniem króla Francji), zarządzania, podejmowania istotnych decyzji zarówno na poziomie relacji z innymi postaciami, jak i losów całego królestwa, rycerzy, przygód podczas pielgrzymek oraz buntów. W tytule powinno być zatem co robić.

To jeszcze nie wszystko. Wczoraj na kanale Paradox Grand Strategy w serwisie YouTube pojawił się materiał filmowy skupiony na prezentacji systemu wasali w Crusader Kings III. Są w nim poruszane tematy między innymi różnych rang poddanych, limitu panów ziemskich, których możemy mieć bezpośrednio pod sobą, autorytetu korony czy wewnętrznej dyplomacji, która może zapobiec niebezpiecznej wojnie domowej. Zapraszamy do seansu:

Warto zaznaczyć, że materiał filmowy na temat wasali jest częścią cyklu mającego stanowić wprowadzenie do Crusader Kings III. Wcześniejsze filmy należące do niego opowiadały o takich elementach nadchodzącej produkcji, jak postacie, dynastie, sukcesja oraz spiski. Wszystkie są dostępne na YouTube.

Nowe materiały z Crusader Kings 3 - Paradox podkręca atmosferę przed premierą - ilustracja #1
Rozgrywka w cyklu Crusader Kings często stanowi dowód na prawdziwość stwierdzenia, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach.

Przypominamy, że Crusader Kings III zmierza wyłącznie na PC. Tytuł będzie miał swoją premierę 1 września tego roku. Niestety, nie będzie on posiadał polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona gry Crusader Kings III
  2. Crusader Kings 3 to gra, w której kot zabił moją żonę – a ja byłem zachwycony