Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2019, 15:19

autor: Froozyy

Nowa wersja fanowskiego MMO Fallout wyjdzie w październiku

Fani tworzą kolejną sieciową wersję Fallouta opartą na dwóch pierwszych częściach klasycznej gry od Interplay. Otwarta beta FOnline 3 ruszy już w październiku tego roku.

Fani już dawno uznali, że sami stworzą lepsze MMO niż Bethesda. - Nowa wersja fanowskiego MMO Fallout wyjdzie w październiku - wiadomość - 2019-08-13
Fani już dawno uznali, że sami stworzą lepsze MMO niż Bethesda.

Minęło 10 lat, odkąd Bethesda przejęła prawa do serii Fallout i porzuciła znany z pierwszych części widok z rzutu izometrycznego. Firma postawiła sobie też za zadanie stworzenie sieciowej gry w tym postapokaliptycznym uniwersum i w 2018 roku wydała Fallouta 76, który z problemami oraz ogromną krytyką boryka się do dziś. Tymczasem zagorzali fani od wielu lat tworzą gry MMO oparte na oryginalnych częściach 2D.

Działają one na systemie nazwanym FOnline i składa się na nie wiele odrębnych projektów, nad którymi pracowali niezależni programiści, modderzy oraz wydawcy z całego świata. Część z nich została wypuszczona tylko w języku rosyjskim, część poszła w zapomnienie, a reszta nie ujrzała nawet światła dziennego. W tym momencie trwają prace nad FOnline 3, którego głównym twórcą jest KompreSor.

Autor twierdzi, że chciałby, aby jego projekt zastąpił porzucone FOnline Reloaded. FOnline 3 oparte jest na innej siecowej modyfikacji Aftertimes. Gra będzie dostępna w otwartej becie od października, a poniżej możecie obejrzeć jej zwiastun.

W trailerze nie zobaczyliśmy znanych z Fallouta walk na tury, jednak, jak zapewnia twórca, niektóre części gry są turowe. Można mieć również wątpliwości co do legalności takich modyfikacji, ponieważ są one łudząco podobne do gier wydanych przez Interplay. Jednak do tej pory żadna z nich nie została usunięta ze względu na problemy z prawami autorskimi.

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.