Sam Lake zdradził potencjalny pomysł na kolejną grę studia Remedy Entertainment. Twórca Alana Wake’a 2 chciałby stworzyć „szaloną produkcję dark fantasy”.
Wydany w zeszły piątek Alan Wake 2 okazał się znakomitym trzecioosobowym survival horrorem. Gra studia Remedy Entertainment otrzymała bardzo wysokie oceny od branżowych recenzentów, stając się nie tylko jedną z najważniejszych premier października, ale również całego 2023 roku.
Jedną z zalet owej produkcji jest fabuła, która powstała przy ogromnym udziale Sama Lake’a, współodpowiadającego zarówno za scenariusz, jak i reżyserię. Deweloper ten ma już w portfolio takie dzieła, jak Max Payne, Alan Wake, Quantum Break czy Control. Nie brakuje mu jednak świeżych pomysłów.
Jeden z nich Lake wyjawił Samowi White’owi z serwisu GQ Magazine. Zapytany o to, czy chciałby stworzyć grę zupełnie odmienną od poprzednich – są one bowiem relatywnie podobne do siebie – fiński deweloper powiedział:
Wracając do twojego pytania. […] Czy chciałbym stworzyć coś innego [grę inną niż te wymienione wyżej – dop. red.]? Tak. Cały czas myślę, że to zrobię. […] Jedna z nich [z historii, które zawsze chciał opowiedzieć – dop red.] jest szalona, wysokobudżetowa, w klimacie mrocznego, gotyckiego fantasy – i jeszcze jej do niczego nie wykorzystałem.
Niewątpliwie byłaby to duża odskocznia zarówno dla Lake’a, jak i fanów produkcji studia Remedy Entertainment. Skoro twórca wspomniał o tym pomyśle, być może wie już nieco więcej, niż może powiedzieć.
Czy Sam Lake wystąpiłby w tej mrocznej grze, podobnie jak zrobił to w Alanie Wake’u 2 (i nie tylko)? Może kiedyś się tego dowiemy.
Alan Wake 2 jest dostępny na PC (na razie tylko w Epic Games Store), PS5 i XSX/S. Studio Remedy Entertainment zapowiedziało, że tytuł otrzyma aktualizacje z darmową zawartością – jedna z nich ma przynieść tryb nowej gry plus – a także dwa płatne dodatki.
Naszą recenzję Alana Wake’a 2 – autorstwa Karola Laski – znajdziecie poniżej. Jeśli zaś zaczęliście już grać w tę produkcję i napotkaliście jakiś problem, polecam zajrzeć do poradnika.
Więcej:Chcesz zagrać w Silent Hilla, ale wciąż boisz się horrorów? Alan Wake może Ci pomóc
GRYOnline
Gracze
OpenCritic
9

Autor: Hubert Śledziewski
Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.