Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2019, 20:00

autor: Entelarmer

Novigrad drugim dodatkiem do Gwinta

Studio CD Projekt RED zapowiedziało drugi dodatek do Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej. Rozszerzenie zabierze nas do Novigradu (taki jest też jego tytuł) i wprowadzi nową frakcję (talię): Syndykat. Będzie jej towarzyszyła świeża mechanika, używana do zagrywania wielu z ponad 90 niedostępnych wcześniej kart.

Syndykat zawita do Gwinta w przyszłym tygodniu. - Novigrad drugim dodatkiem do Gwinta - wiadomość - 2019-06-18
Syndykat zawita do Gwinta w przyszłym tygodniu.

Do Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianej zmierza kolejny dodatek o podtytule Novigrad, świeżo zapowiedziany przez studio CD Projekt RED. Rozszerzenie wprowadzi karty inspirowane tytułowym wolnym miastem, w którym dotychczas rywalizujące gangi odrzuciły dzielące je różnice. Tak powstał Syndykat, który będzie kolejną frakcją w grze. Wraz z nim otrzymamy pięciu przywódców z unikatowymi zdolnościami, a także ponad 90 nowych kart.

Nowe karty to, rzecz jasna, także nowe efekty kart. Zdziwi się jednak ten, kto spodziewa się tylko pojedynczych słów kluczowych jako jedynych nowinek. Novigrad wprowadzi bowiem zupełnie nową mechanikę w postaci Koron, będących walutą w tytułowej metropolii. W Gwincie zdobędziemy ją za aktywację kart ze słowem Zarobek albo też za zniszczenie jednostki, za którą wyznaczyliśmy Nagrodę. Tak uzyskane zasoby będziemy mogli wykorzystać na wiele sposobów. Korony pozwolą na aktywację kart ze słowem Opłata, przy czym w przypadku jednostek z Niepoczytalnością możliwe będzie skorzystanie z nich bez płacenia. Nie ma jednak nic za darmo, bowiem wtedy otrzymają one obrażenia równe liczbie brakujących monet.

Wycieczka do Novigradu obfitować będzie w atrakcje (i wydatki). - Novigrad drugim dodatkiem do Gwinta - wiadomość - 2019-06-18
Wycieczka do Novigradu obfitować będzie w atrakcje (i wydatki).

Kolejnym nowym słowem kluczowym jest Zastraszenie. Jednostki z nim zostaną wzmocnione po użyciu Zbrodni – specjalnych kart Syndykatu o różnorakich efektach. Prócz tego, niektóre karty będą miały dwa efekty, przy czym mocniejszy z nich wymagał będzie wydania Koron (Trybutu) bądź posiadania określonej liczby tychże (Kapitału). To wszystko trafi do gry wraz z premierą Novigradu 28 czerwca. Do tego czasu możecie zakupić zestawy dodatku w ramach dwóch ofert przedsprzedażowych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwint: Wiedźmińska gra karciana