Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2018, 16:59

Northgard - DLC z frakcją Klan Węża i nowy patch

Studio Shiro Games wypuściło Sváfnir, Clan of the Snake, czyli pierwsze płatne DLC do strategii Northgard, które wzbogaca ją o dodatkową frakcję. Udostępniono także nowy patch.

Klanem Węża dowodzi Signy. - Northgard - DLC z frakcją Klan Węża i nowy patch - wiadomość - 2018-07-21
Klanem Węża dowodzi Signy.

W marcu tego roku, po kilkunastu miesiącach we wczesnym dostępie, zadebiutowała pełna wersja gry Northgard, czyli strategii autorstwa studia Shiro Games. Autorzy nie zaprzestali jednak prac nad rozwojem projektu. Najnowszym tego owocem jest udostępniony wczoraj wieczorem płatny dodatek Sváfnir, Clan of the Snake, którego premierze towarzyszyło opublikowanie darmowej aktualizacji.

DLC Svafnir, Clan of the Snake

NORTHGARD W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Shiro Games
  2. Wydawca: Shiro Games
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 7 marca 2018 r.

Sváfnir, Clan of the Snake jest rozszerzeniem niesamodzielnym, więc do zabawy wymagana jest pełna wersja Northgard. Dodatek wprowadza do gry tytułowy Klan Węża, czyli nową grywalną frakcję wojowników pod przewodnictwem oszczepniczki imieniem Signy. Członkowie tej grupy za nic mają honor i chwałę. Liczy się dla nich tylko zwycięstwo, dlatego zamiast otwartych konfrontacji na ubitym polu wolą stosowanie podstępu.

Takie preferencje mają bezpośrednie przełożenie na rozgrywkę. Klan Węża nie może wygrać meczu, zdobywając odpowiednią liczbę punktów chwały. Ma za to wiele innych przydatnych umiejętności. Jego wojownicy potrafią chować się wśród wilków i niedźwiedzi. Mogą także atakować wrogów z zaskoczenia i kraść ich wiedzę. Kierujący nimi gracz uzyskuje dostęp do czarnego rynku, co pozwala wzmacniać ekonomię nacji bez konieczności współpracy z innymi grupami. Ponadto klan potrafi stosować taktykę spalonej ziemi i mordowanie ludności cywilnej zapewnia jego wojownikom dodatkowe bonusy.

Sváfnir, Clan of the Snake kosztuje 17,99 złotych i, tak jak podstawowa wersja Northgard, oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Aktualizacja

Wraz z dodatkiem zadebiutował darmowy patch. Aktualizacja dodała nową jednostkę nazwaną Skirmisher, która zasiliła wojska wszystkich klanów w grze. Ci wojownicy posiadają tylko lekkie pancerze, ale poruszają się o 20% szybciej niż inne postacie. Potrafią także przemieszczać się bez problemu po neutralnych polach, nie wzbudzając zainteresowania dzikich zwierząt.

Wojowników tych szkoli się w specjalnym budynku, którego postawienie nie wymaga żadnych innych struktur. Są to również najtańsze wojskowe jednostki w grze.

Patch zmienił także zbalansowanie klanów i drzewek technologicznych, tak aby pojawienie się nowej frakcji nie zburzyło równowagi gry. Poprawiono również kilka błędów technicznych i wprowadzono sporo małych ulepszeń, np. dodających indywidualne imiona wszystkim osadnikom.

Przypomnijmy, że pełna wersja Northgard ukazała się 7 marca tego roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PC.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Northgard – wreszcie Settlersi XXI wieku!