Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2019, 16:50

Northgard - aktualizacja Relics oficjalnie dostępna

Strategia Northgard otrzymała nową dużą aktualizację. Nazywa się ona Relics i zawiera mnóstwo usprawnień i nowości, w tym rzeczone relikty.

W ubiegłym tygodniu studio Shiro Games obchodziło pierwszą rocznicę premiery pełnej wersji Northgardu, czyli utrzymanej w nordyckich klimatach strategii czasu rzeczywistego. Przy tej okazji gracze otrzymali od twórców miły prezent. Po czternastu dniach w becie oficjalnie zadebiutowała nowa aktualizacja do gry, zatytułowana Relics. Jakie atrakcje oferuje?

Jak sama nazwa wskazuje, jedną z głównych atrakcji nowej aktualizacji są relikty. - Northgard - aktualizacja Relics oficjalnie dostępna - wiadomość - 2019-03-16
Jak sama nazwa wskazuje, jedną z głównych atrakcji nowej aktualizacji są relikty.

Przede wszystkim łatka Relics zwiększa znaczenie kuźni. Można w nich zatrudniać kowali (maksymalnie dwóch w zwykłej i trzech w rozbudowanej), którzy będą zajmowali się ulepszaniem przedmiotów (cywilnych bądź militarnych) i tworzeniem tytułowych reliktów. Są to potężne obiekty oferujące różnorakie bonusy i specjalne zdolności, jak na przykład lepsza obrona dla jednostek lub zwiększona produkcja. Część z nich jest dostępna dla wszystkich, inne są przeznaczone wyłącznie dla określonego klanu.

Ponadto w patchu twórcy między innymi zmodyfikowali nieco handel, zmienili liczbę surowców odzyskiwanych z wyburzanych budynków oraz wyłączyli możliwość wznoszenia konstrukcji na opuszczonych bądź spornych terenach. Dodatkowo wprowadzono korekty w wybranych umiejętnościach specjalnych i bonusach klanów Kozła oraz Smoka, zmniejszono statystyki Wiwerny, a także wzmocniono nieco Vedrfolnira. Pełen spis zawartości aktualizacji Relics, łącznie z dokładnymi opisami poszczególnych reliktów, znajdziecie na tej stronie.

Relics jest największą aktualizacją do Northgardu od czasu Ragnarok, które zadebiutowało na początku października ubiegłego roku. Wprowadziła ona do gry między innymi nowe rodzaje pól, zmodyfikowała system rozwoju militarnego oraz poprawiła balans szeregu innych elementów. Więcej na jej temat znajdziecie w tej wiadomości.

  1. Oficjalna strona gry Northgard
  2. Recenzja gry Northgard – wreszcie Settlersi XXI wieku!

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej