Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2016, 11:14

autor: YouRec

No Man’s Sky – kolejna łatka, sporo pomniejszych poprawek

Hello Games wprowadziło poprawki do gry No Man's Sky, dostępne na tę chwilę w eksperymentalnej łatce na PC. Między innymi: poprawiono stabilność, wprowadzono wsparcie dla klawiatur AZERTY i zaimplementowano alternatywną opcję instalowania modów.

No Man’s Sky jest ciągle aktualizowane. Niedawno informowaliśmy was o premierze potężnego patcha 1.1, a teraz deweloper gry – Hello Games – zaprezentował listę pomniejszych zmian dla użytkowników PC. Tym razem postawiono na poprawienie stanu starych elementów gry. Lista zmian jest dostępna na Steamie i z racji tego, że jest edytowana, zachęcamy do regularnego sprawdzania, co się w niej zmieniło. Poprawki są obecnie dostępne w formie eksperymentalnej łatki, a oficjalnie zostaną wprowadzone do wersji finalnej gry dopiero, gdy studio uzna, że są stabilne.

Na tę chwilę najważniejsze ze zmian to:

  • Gracze nie muszą dłużej się martwić, że bawiąc się z modami, ich gra zepsuje się za każdym razem, gdy Hello Games wypuści aktualizację. Wprowadzono bowiem nowy sposób instalacji modów (po więcej szczegółów odsyłamy do folderu \GAMEDATA\PCBANKS i pliku DISABLEMODS.TXT);
  • Poprawiono stabilność, gra nie powinna się już crashować;
  • Włączanie gry przez plik .exe nie powinno już powodować błędów Steama;
  • Poprawiono wsparcie dla klawiatur AZERTY;
  • Naprawiono błąd, który powodował nagłe przeniesienie niektórych przedmiotów do inwentarza statku. Poprawka nie uwzględnia tych osób, które już doświadczyły buga, ale deweloper obiecuje, że i na to ma lekarstwo, choć na efekty będziemy musieli poczekać do następnego patcha;
  • Wprowadzono system, który ostrzega, gdy napotka niewspierane mody do gry, często powodujące błędy;
  • Naprawiono błąd, który powodował, że podwodne budynki pojawiały się w grze bez drzwi, czasami uniemożliwiając wykonanie zadania.

Przypomnijmy, że studio niedawno zostało oczyszczone z zarzutów fałszywej reklamy.

No Man’s Sky – kolejna łatka, sporo pomniejszych poprawek - ilustracja #1

Czy poprawki i patche do gry sprawią, że niezadowoleni gracze dadzą No Man’s Sky drugą szansę?

No Man’s Sky – kolejna łatka, sporo pomniejszych poprawek - ilustracja #2

No Man's Sky to utrzymana w stylistyce science fiction, sandboksowa gra akcji. Odpowiada za nią niezależna firma Hello Games, znana z popularnego cyklu zręcznościówek Joe Danger. W grze mamy możliwość eksploracji kosmosu za sterami statku kosmicznego oraz odkrywania niezbadanych planet. No Man's Sky charakteryzuje się olbrzymim, otwartym, proceduralnie generowanym światem.