Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2019, 11:49

autor: Adrian Werner

Nintendo Mini Switch 2 – nowa wersja konsoli z większym ekranem?

Dzięki ofercie licencjonowanego producenta akcesoriów pojawiły się plotki o Nintendo Mini Switch 2, czyli nowej wersji konsoli, która, pomimo swojej nazwy, ma zaoferować większy ekran niż standardowy wariant urządzenia.

Źródło: Winfuture. - Nintendo Mini Switch 2 – nowa wersja konsoli z większym ekranem? - wiadomość - 2019-07-05
Źródło: Winfuture.

Plotki o nowej edycji Nintendo Switch krążą już od dawna. Najnowsze z nich sugerują, że urządzenie będzie miało większy ekran niż pierwowzór.

Źródłem świeżych doniesień jest firma Big Ben, która posiada oficjalną licencję na produkuję akcesoriów do konsol Nintendo. W jej ofercie pojawiła się silikonowa obudowa dla urządzenia nazwanego Mini Switch 2.

Gadżet sugeruje, że Mini Switch 2 posiadać będzie większy ekran niż oryginalny Switch, co gryzie się z nazwą urządzenia. Oczywiście istnieje możliwość, że Nintendo ma w planach również alternatywną, jeszcze większą wersję swojej konsoli, a silikonowa obudowa firmy Big Ben przeznaczona jest jedynie dla jej mniejszego rodzeństwa.

Źródło: Winfuture. - Nintendo Mini Switch 2 – nowa wersja konsoli z większym ekranem? - wiadomość - 2019-07-05
Źródło: Winfuture.

Fakt, że Big Ben jest oficjalnym producentem licencjonowanych akcesoriów do konsol firmy Nintendo sprawia, że rychła zapowiedź nowej edycji Switcha wydaje się bardziej prawdopodobna.

Ciekawi nas tylko, czy przy okazji zwiększona zostanie moc urządzenia. Tak było w przypadku 3DS. Dodatkowe możliwości wersji XL i New tego sprzętu zostały wykorzystane przez takie produkcje, jak Fire Emblem Warriors czy Xenoblade Chronicles 3D, w które nie można było zagrać na starszych wariantach tej platformy sprzętowej.

Przypomnijmy na koniec, że konsola Nintendo Switch ukazała się w marcu 2017 roku. Urządzenie sprzedaje się bardzo dobrze i przez pierwsze dwa lata na rynku rozeszło się w prawie 35 mln egzemplarzy.

  1. Oficjalna strona firmy Nintendo

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach