Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2022, 20:26

Steampunkowy survival ze Skłodowską-Curie zalicza opóźnienie

Gra survivalowa Nightingale zadebiutuje we wczesnym dostępie później, niż zakładano. Studio Inflexion Games chce dopracować ów tytuł, a także przenieść go na Unreal Engine 5.

Przynoszę złe wieści dla wszystkich fanów survivalu, którzy czekają na Nightingale. Gra brytyjskiego studia Inflexion Gameswykupionego jakiś czas temu przez firmę Tencent – miała zadebiutować we wczesnym dostępie na PC najpóźniej w grudniu 2022. Jak się jednak okazało, poczekamy na nią nieco dłużej.

Deweloper poinformował dziś bowiem o obsuwie. Tytuł ukaże się w Early Accessie dopiero w pierwszej połowie 2023 roku (niestety nie podano bardziej precyzyjnego terminu). Może to oznaczać – choć nie musi – że na właściwą premierę Nightingale poczekamy aż do 2024 r.

Steampunkowy survival ze Skłodowską-Curie zalicza opóźnienie - ilustracja #1
Źródło: Twitter / Nightingale.

Powody obsuwy są dwa. Pierwszy jest – niejako już tradycyjnie – potrzeba dopracowania rozgrywki i rozszerzenia produkcji o nową zawartość. Drugi to natomiast chęć przeniesienia gry na nowy silnik, mianowicie Unreal Engine 5. Studio Inflexion Games słusznie uznało, że lepiej to zrobić przed premierą, niż po niej.

Dla przypomnienia dodam, że jedną z NPC w Nightingale będzie Maria Skłodowska-Curie – polsko-francuska chemiczka i fizyczka, będąca dwukrotną laureatką Nagrody Nobla. Da się ją zwerbować do drużyny – tak jak inne postacie historyczne, które pojawią się w grze – i zabrać w podróż po otwartym, quasi-steampunkowym świecie.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej