Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2021, 11:53

autor: Qskan

Adaptacja powieści Stanisława Lema opóźniona; Niezwyciężony w 2022 roku

Growa adaptacja powieści Niezwyciężony Stanisława Lema miała zadebiutować w drugiej połowie tego roku. Jednak studio Starward Industries ma inne plany - premierę gry przesunięto na 2022 r.

W SKRÓCIE:
  • Firma Starward Industries poinformowała o przesunięciu premiery The Invincible na 2022 rok.
  • Gra jest adaptacją powieści Stanisława Lema i ma być retrofuturystycznym thrillerem przygodowym.
  • Wydłużone prace nad tytułem firma wykorzysta m.in. do poprawy jakości samej gry, czy prac nad różnymi wersjami językowymi.

Polska firma Starward Industries pracująca nad The Invincible - grową adaptacją powieści Niezwyciężony Stanisława Lema - poinformowała o przesunięciu premiery tytułu na 2022 rok.

Decyzja została podyktowana wieloma czynnikami, m.in. wydłużeniem prac nad samą grą, ale także koniecznością przeprowadzenia dodatkowych testów jakościowych mających na celu wyeliminowanie potencjalnych błędów.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

Zarząd zdecydował o zwiększeniu budżetu produkcyjnego w celu rozszerzenia zawartości gry, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej jakości produktu oraz zwiększeniu budżetu marketingowego w celu dotarcia do szerszej grupy odbiorców. Dodatkowe środki umożliwią rozszerzenie zespołu kreatywnego, zlecenie dodatkowych prac wykonawcom zewnętrznym (outsourcing), przeprowadzenie większej liczby testów jakościowych, zwiększenie liczby języków w jakich gra będzie dostępna oraz zwiększenie nakładów na działania marketingowe, co w efekcie wpłynie na wydłużenie okresu produkcyjnego.

Z jednej strony, wydłużenie prac jest zrozumiałe - twórcy chcą wypuścić produkt w najlepszym możliwym stanie, a jeżeli decyzja o przesunięciu nastąpiła już teraz, mimo że konkretna data premiery nie padła (mowa była tylko o drugiej połowie 2021 roku), to znaczy, że Niezwyciężony wymaga jeszcze sporo pracy. Z drugiej strony, trochę jednak szkoda, że twórcy nie wyrobią się z pierwotnym planem, który zakładał wypuszczenie gry w setną rocznicę urodzin sławnego pisarza.

Adaptacja powieści Stanisława Lema opóźniona; Niezwyciężony w 2022 roku - ilustracja #1
Niezwyciężony przeniesie nas do niegościnnego środowiska obcej planety.

The Invincible będzie przygodowym, retrofuturystycznym thrillerem mocno stawiającym na opowiadanie historii. Fabuła będzie się skupiać na misji odnalezienia załogi statku, który zaginął na planecie Regis III. Historia Niezwyciężonego ma być nieliniowa i oferować kilka zakończeń. Przejście gry, według zapewnień twórców, może nam zająć od kilku do nawet kilkunastu godzin. Gra ma skorzystać z dobrodziejstw silnika Unreal Engine 5, kiedy tylko ten będzie już dostępny.

Przypomnijmy, że The Invincible ma zadebiutować na PC, PS5 oraz Xbox Series X/S.

  1. Starward Industries - strona oficjalna