Nvidia szuka producenta dla niektórych swoich układów i nie wyklucza tutaj firmy Intel, która inwestuje w produkcję na terenie USA. Pat Gelsinger także nie wydaje się mieć cokolwiek przeciwko temu.
Intel może produkować procesory graficzne dla Nvidii. Tak wynika z rozmowy przeprowadzonej przez serwis Tom’s Hardware z Jensenem Huangiem (CEO Nvidii), podczas sesji w Taipei. Intel jest otwarty na współpracę z innymi firmami poprzez swoją strategię IDM 2.0.
Nvidia szuka sposobów na dywersyfikację łańcuchów dostaw, dopuszczając nawet produkcję części z nich w Intel Foundry Services (IFS). Zarówno Intel, jak i szef Nvidii Jensen Huang nie wydają się mieć nic przeciwko współpracy na tym polu.
Wiesz, że produkujemy również z Samsungiem i jesteśmy otwarci na produkcję z Intelem. Pat [Gelsinger – dop. autor] powiedział w przeszłości, że oceniamy ten proces, a ostatnio otrzymaliśmy wyniki testów chipów ich procesu nowej generacji i wyniki wyglądają dobrze – Jensen Huang, szef Nvidii.
Zarówno TSMC, jak i Intel budują fabryki w USA, aby zapewnić sobie dostawy półprzewodników niezależne od azjatyckich rynków. Tajwański producent inwestuje jednak na amerykańskiej ziemi w starsze litografie 5 nm, podczas gdy Intel chce rozwijać procesy Intel 3, oraz w przyszłości 20A, 18A, oraz 16.
Współpraca Nvidii i Intela może być dość ciekawym przypadkiem, gdyż od czasu wprowadzenia kart graficznych ARC obie firmy są konkurentami w tej samej branży. Ale jak widać nie wyklucza to współdziałania i wspólnej produkcji. Czy przeciętny gracz i posiadacz karty Nvidii będzie mógł niedługo powiedzieć, że w środku jest GPU z fabryki Intela? To raczej mało prawdopodobne, gdyż współpraca ta ma dotyczyć profesjonalnych układów Nvidii, jak H100 i GH200. Przynajmniej na początku.
Kartę Nvidii GeForce RTX 40 kupisz na Allegro
Może Cię zainteresować:
Część odnośników na tej stronie to linki afiliacyjne. Klikając w nie zostaniesz przeniesiony do serwisu partnera, a my możemy otrzymać prowizję od dokonanych przez Ciebie zakupów. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!
Więcej:PS5 dostało lepsze chłodzenie; najnowsza wersja konsoli ma system z PlayStation 5 Pro
7

Autor: Arkadiusz Strzała
Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.