Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 23 września 2020, 13:30

autor: AlexB

Niedługo pożegnamy się z Supergirl. Szósty sezon będzie ostatnim

Telewizyjne przygody Supergirl powoli dobiegają końca. Stacja The CW oraz twórcy serialu z Melissą Benoist w roli głównej ogłosili, że nadchodzący szósty sezon będzie ostatnim. Ma on zadebiutować w przyszłym roku.

W styczniu tego roku, po przeszło dziewięciu latach, ujrzeliśmy zakończenie serialu Arrow, opowiadającego o przygodach komiksowego superbohatera Olivera „Green Arrowa” Queena. W ten sposób telewizyjne uniwersum DC uszczupliło się o jedną produkcję. I wkrótce straci kolejną. Stacja The CW, Warner Bros. Television i Berlanti Productions ogłosiły bowiem, że szósty sezon serialu Supergirl będzie ostatnim (via Variety).

Niedługo pożegnamy się z Supergirl. Szósty sezon będzie ostatnim - ilustracja #1
Supergirl doczeka się finału po sześciu latach od debiutu pierwszego sezonu.

Pierwszy sezon Supergirl zadebiutował w październiku 2015 roku. Produkcja początkowo była wyświetlana na antenie CBS, a później, z powodu niskiej oglądalności, została przeniesiona do The CW. Tytuł opowiada o przygodach Kary Zor-El (w tej roli znana chociażby z Whiplash Melissa Benoist), która podobnie jak jej kuzyn, Kal-El, znany szerzej jako Superman, przybywa na Ziemię po zagładzie jej rodzinnej planety o nazwie Krypton. Jako Kara Danvers uczy się kontroli swoich nadludzkich mocy i wkrótce zostaje superbohaterką.

Emisja piątego sezonu Supergirl zakończyła się w maju tego roku. Prace nad szóstym, który jak już wiemy będzie ostatnim, zostały opóźnione z powodu epidemii koronwairusa i ciąży Benoist. Produkcja finałowych 20 odcinków ma zostać wznowiona jeszcze w tym miesiącu (via Deadline). Według planu zadebiutują one w przyszłym roku. Dokładna data premiery pierwszego z nich nie jest jak na razie znana.

Niedługo pożegnamy się z Supergirl. Szósty sezon będzie ostatnim - ilustracja #2
W Supergirl gościnnie można było zobaczyć chociażby Supermana.

Wraz z ogłoszeniem decyzji o zakończeniu historii Supergirl na szóstym sezonie w serwisie Instagram pojawił się emocjonalny post autorstwa Melissy Benoist. Oto co aktorka miała do powiedzenia w ramach swoistego pożegnania:

Stwierdzenie, że możliwość odgrywania tej ikonicznej postaci było zaszczytem, stanowiłoby gigantyczne niedopowiedzenie. Ogromny wpływ, jaki serial miał na młode dziewczyny z całego świata, wprawiał mnie w oniemienie.

Ta bohaterka miała również wpływ na mnie. Wydobyła ze mnie moc do odnajdywania nadziei w najmroczniejszych momentach, którą nie wiedziałam, że posiadam, i nauczyła, że jesteśmy silniejsi wtedy, gdy jesteśmy razem. To, co ona reprezentuje, popycha nas wszystkich do bycia lepszymi ludźmi. Poprawiła moje życie i jestem jej za to dozgonnie wdzięczna.

Jestem bardzo podekscytowana, że możemy zaplanować zakończenie tej niesamowitej podróży i nie mogę się doczekać aż zobaczycie, co dla Was mamy. Obiecuję, że zrobimy świetny ostatni sezon.

Po zakończeniu produkcji Supergirl w ofercie The CW pozostanie pięć seriali należących do telewizyjnego uniwersum DC (zwanego również Arrowverse). Cztery z nich są już doskonale znane widzom. Są to The Flash, Legends of Tomorrow, Black Lightning oraz Batwoman. Piątym jest Superman & Lois, stanowiący spin-off Supergirl. Ma on mieć swoją premierę na początku przyszłego roku.

  1. Supergirl na platformie Netflix
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.