Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 września 2020, 13:30

autor: AlexB

Niedługo pożegnamy się z Supergirl. Szósty sezon będzie ostatnim

Telewizyjne przygody Supergirl powoli dobiegają końca. Stacja The CW oraz twórcy serialu z Melissą Benoist w roli głównej ogłosili, że nadchodzący szósty sezon będzie ostatnim. Ma on zadebiutować w przyszłym roku.

W styczniu tego roku, po przeszło dziewięciu latach, ujrzeliśmy zakończenie serialu Arrow, opowiadającego o przygodach komiksowego superbohatera Olivera „Green Arrowa” Queena. W ten sposób telewizyjne uniwersum DC uszczupliło się o jedną produkcję. I wkrótce straci kolejną. Stacja The CW, Warner Bros. Television i Berlanti Productions ogłosiły bowiem, że szósty sezon serialu Supergirl będzie ostatnim (via Variety).

Niedługo pożegnamy się z Supergirl. Szósty sezon będzie ostatnim - ilustracja #1
Supergirl doczeka się finału po sześciu latach od debiutu pierwszego sezonu.

Pierwszy sezon Supergirl zadebiutował w październiku 2015 roku. Produkcja początkowo była wyświetlana na antenie CBS, a później, z powodu niskiej oglądalności, została przeniesiona do The CW. Tytuł opowiada o przygodach Kary Zor-El (w tej roli znana chociażby z Whiplash Melissa Benoist), która podobnie jak jej kuzyn, Kal-El, znany szerzej jako Superman, przybywa na Ziemię po zagładzie jej rodzinnej planety o nazwie Krypton. Jako Kara Danvers uczy się kontroli swoich nadludzkich mocy i wkrótce zostaje superbohaterką.

Emisja piątego sezonu Supergirl zakończyła się w maju tego roku. Prace nad szóstym, który jak już wiemy będzie ostatnim, zostały opóźnione z powodu epidemii koronwairusa i ciąży Benoist. Produkcja finałowych 20 odcinków ma zostać wznowiona jeszcze w tym miesiącu (via Deadline). Według planu zadebiutują one w przyszłym roku. Dokładna data premiery pierwszego z nich nie jest jak na razie znana.

Niedługo pożegnamy się z Supergirl. Szósty sezon będzie ostatnim - ilustracja #2
W Supergirl gościnnie można było zobaczyć chociażby Supermana.

Wraz z ogłoszeniem decyzji o zakończeniu historii Supergirl na szóstym sezonie w serwisie Instagram pojawił się emocjonalny post autorstwa Melissy Benoist. Oto co aktorka miała do powiedzenia w ramach swoistego pożegnania:

Stwierdzenie, że możliwość odgrywania tej ikonicznej postaci było zaszczytem, stanowiłoby gigantyczne niedopowiedzenie. Ogromny wpływ, jaki serial miał na młode dziewczyny z całego świata, wprawiał mnie w oniemienie.

Ta bohaterka miała również wpływ na mnie. Wydobyła ze mnie moc do odnajdywania nadziei w najmroczniejszych momentach, którą nie wiedziałam, że posiadam, i nauczyła, że jesteśmy silniejsi wtedy, gdy jesteśmy razem. To, co ona reprezentuje, popycha nas wszystkich do bycia lepszymi ludźmi. Poprawiła moje życie i jestem jej za to dozgonnie wdzięczna.

Jestem bardzo podekscytowana, że możemy zaplanować zakończenie tej niesamowitej podróży i nie mogę się doczekać aż zobaczycie, co dla Was mamy. Obiecuję, że zrobimy świetny ostatni sezon.

Po zakończeniu produkcji Supergirl w ofercie The CW pozostanie pięć seriali należących do telewizyjnego uniwersum DC (zwanego również Arrowverse). Cztery z nich są już doskonale znane widzom. Są to The Flash, Legends of Tomorrow, Black Lightning oraz Batwoman. Piątym jest Superman & Lois, stanowiący spin-off Supergirl. Ma on mieć swoją premierę na początku przyszłego roku.

  1. Supergirl na platformie Netflix