Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2019, 11:37

Nie żyje syn Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmin nie powstałby bez niego

Zmarł Krzysztof Sapkowski, syn Andrzeja – pisarza, który stworzył uniwersum Wiedźmina. Smutna informacja została przekazana na łamach miesięcznika Nowa Fantastyka.

Wiedźmin stracił członka rodziny. - Nie żyje syn Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmin nie powstałby bez niego - wiadomość - 2019-06-28
Wiedźmin stracił członka rodziny.

Mamy dla Was bardzo smutne wieści. Zmarł Krzysztof Sapkowski – jedyny syn Andrzeja Sapkowskiego, czyli autora niezwykle popularnych książek z cyklu Wiedźmin, na kanwie których powstała jak dotychczas najsłynniejsza polska seria gier komputerowych. Informacja została przekazana na łamach miesięcznika Nowa Fantastyka.

W czasie, gdy opłakiwaliśmy stratę Maćka Parowskiego, dotarły do nas kolejne niezwykle smutne wieści – o śmierci Krzysztofa Sapkowskiego, syna Andrzeja. Nowa Fantastyka straciła czytelnika, któremu zawdzięcza więcej niż moglibyśmy wyrazić – czytamy w najnowszym numerze NF.

Warto w tym miejscu odnotować, że Krzysztof Sapkowski – choć nie jest osobą tak sławną, jak jego ojciec – bardzo przysłużył się polskiej fantastyce. Bez jego wkładu wiedźmin Geralt z Rivii nigdy by się nie narodził.

Przed ponad trzydziestoma laty to właśnie Krzysztof, czytelnik Fantastyki, namówił swojego ojca do napisania opowiadania i przesłania go na nasz konkurs. Rodzinie Krzysztofa Sapkowskiego pragniemy przekazać najgłębsze wyrazy współczucia – czytamy dalej.

Pozostaje nam jedynie podpisać się pod słowami redaktorów Nowej Fantastyki i życzyć panu Andrzejowi Sapkowskiemu dużo siły, w tak trudnym dla niego czasie.

  1. Andrzej Sapkowski – strona oficjalna
  2. Nowa Fantastyka – strona oficjalna