filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 czerwca 2024, 12:15

Nie będzie 3. sezonu Tokyo Vice na Max, ale twórca sugeruje, że to jeszcze nie koniec serialu

Tokyo Vice zostało anulowane, ale twórcy się nie poddają i sugerują, że seria być może jeszcze powróci w przyszłości.

Źródło fot. Tokyo Vice, J. T. Rogers, Max, 2022
i

Tokyo Vice od HBO cieszyło się świetnym odbiorem. Serial był solidnym kryminałem, który był luźno oparty na książce Jake'a Adelsteina z 2009 roku. Pierwszy sezon trafił na ekrany w 2022 roku, drugi zaś pojawił się 2 lata później. Obie serie zgarnęły bardzo dobre recenzje, w których doceniono estetykę, atmosferę oraz kreacje bohaterów.

Niestety, choć serial był tak dobrze odbierany, to nie wystarczyło, aby zapewnić mu kolejny sezon. Tokyo Vice zostało anulowane, co podczas ogłoszenia decyzji przedstawicielka Max, Sarah Aubrey, i twórca serialu, J.T. Rogers, opisali jako wspólną decyzję, która pozwoliła im poprowadzić do jasnego zakończenia.

Jednakże producenci serialu, J.T. Rogers i Alan Poul, we wspólnym oświadczeniu rozpalili nadzieje na to, że mimo anulowania przez Max, serial może być dalej kontynuowany.

Przez ostatnie pięć lat Max dbał o to, byśmy mogli opowiedzieć naszą historię. Wspierali nas na każdym kroku. Nie tylko dali nam te dwa sezony, ale także zgodzili się, gdy poprosiliśmy o zakończenie pierwszego sezonu serią cliffhangerów, i zgodzili się, gdy poprosiliśmy o dwa dodatkowe odcinki, abyśmy mogli zakończyć w sposób, jaki J.T. zawsze sobie wyobrażał.

[…] Reakcja zarówno prasy, jak i fanów, w szczególności na drugi sezon, była przytłaczająca. To było ekscytujące dowiedzieć się, jak bardzo widzowie zaangażowali się w nasze postacie i usłyszeć, jak domagają się więcej. Wiemy, że jest więcej historii do opowiedzenia. Oczywiście zobaczymy, co przyniesie przyszłość, ale jesteśmy naprawdę wdzięczni, że do tej pory mogliśmy dzielić się tą historią na Max.

Co konkretnie twórcy mieli na myśli, sugerując, że Tokyo Vice być może w przyszłości będzie kontynuowane, nie wiadomo. Nie podali więcej informacji, dlatego na ten moment pozostaje pożegnać się z tą produkcją. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jeszcze nie tak dawno twórcy Tokyo Vice mówili o tym, że chcieliby stworzyć trzeci sezon i mają pomysły na to, jak kontynuować fabułę. Być może jeszcze kiedyś uda im się je wykorzystać.

Tokyo Vice przybliża historię amerykańskiego dziennikarza, który rozpoczyna pracę w japońskiej redakcji. Pisząc dla niej na tapet bierze historię najpotężniejszych przestępców w Tokio.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

więcej