Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2014, 11:59

autor: Adrian Werner

Next Car Game zmieniło nazwę na Wreckfest

Studio Bugbear Entertainment ogłosiło, że gra Next Car Game porzuciło swoją tymczasową nazwę i od teraz projekt będzie funkcjonował po tytułem Wreckfest. Wypuszczono także nową aktualizację do wersji na wczesnym dostępnie.

Next Car Game zmieniło nazwę na Wreckfest - ilustracja #1

Fani studia Bugbear już od prawie roku bawią się wczesną wersją kolejnej gry wyścigowej tego zespołu. Do tej pory funkcjonowała ona pod tymczasową nazwą Next Car Game. Teraz twórcy, po długich konsultacjach ze społecznością graczy, w końcu zdecydowali, że oficjalnym tytułem będzie Wreckfest. Autorzy wypuścili także nową aktualizację do wersji Beta 6. Wprowadza ona wiele poprawek i zmian, a najważniejszą wśród nich jest umożliwienie osiemnastu graczom jednoczesnej zabawy w rozgrywkach wieloosobowych. W pełnej wersji limit ten ma zostać podbity do 24, ale na razie kod sieciowy nie został jeszcze zoptymalizowany w sposób, który by to umożliwił. Ponadto do tradycyjnych dla gier wyścigowych trybów multiplayer Racing i Demolition Derby dołączyły dwa dodatkowe w postaci Deathmatcha oraz jego drużynowej odmiany.

Beta 6 przynosi także nowy poziom w postaci owalnej trasy Speedway oraz dodatkowy samochód nazwany europejskim coupe, który łączy potężną moc silnika z małą wagą auta, co powoduje, że jest to szybka, ale jednocześnie trudna do opanowania maszyna. Wprowadzono także sporo nowych opcji graficznych.

Next Car Game zmieniło nazwę na Wreckfest - ilustracja #2
Next Car Game zmieniło nazwę na Wreckfest - ilustracja #3

Bugbear Entertainment to zlokalizowany w Finlandii doświadczony zespół deweloperski specjalizujący się w grach wyścigowych. Studio znane jest z gier Rally Trophy i Ridge Racer Unbounded oraz przede wszystkim serii FlatOut.

Sukces gry we wczesnym dostępie na Steam okazał się dla studia Bugbear Entertainment wybawieniem i uratował je przed bankructwem. W ciągu tygodnia zespół zarobił w ten sposób milion dolarów, a po dwóch miesiącach kwota ta wzrosła do trzech mln. To pozwoliło autorom spłacić zaległości względem fińskiego fiskusa i kontynuować prace nad projektem.

Przypomnijmy na koniec, że Wreckfest stanowi duchowego spadkobiercę serii FlatOut, czyli najsłynniejszej marki autorstwa studia Bugbear. W grze osiąganie dobrych wyników czasowych nie wystarczy do wygranej i zamiast tego koniczne jest także niszczenie samochodów rywali. Ten pomysł doskonale sprawdza się w akcji dzięki wyśmienitemu silnikowi, który symuluje nie tylko wizualne uszkodzenia pojazdów, ale również odtwarza ich wpływ na zachowanie maszyn w trakcie jazdy.

  1. Wreckfest na Steam Early Access
  2. Wreckfest – oficjalna strona gry

Ostatnia aktualizacja: 2014-10-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.