Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2021, 13:22

autor: hexx0

New World krytykowane za „globalną” rezerwację nazw i nicków. Europejski serwer nie wytrzyma?

Amazon Games podało, że w New World da się zarezerwować nazwę dla postaci, tworząc ją na innym serwerze niż ten, na którym zamierza się grać. Społeczność skrytykowała ten pomysł, uznając go za niesprawiedliwy i obawiając się, że europejski serwer gry, który wystartuje jako pierwszy, może nie wytrzymać.

New World, czyli MMORPG od Amazon Games, zadebiutuje już za dwa dni – 28 września o godzinie 8:00 czasu polskiego. Jeśli zamierzacie w nie grać i będziecie mieli we wtorek o tej porze kilka wolnych chwil, dobrym pomysłem może być stworzenie postaci i nazwanie jej. Im szybciej to zrobicie, tym lepiej, bowiem na wszystkich serwerach dany nick będzie mógł wystąpić w sumie tylko jeden raz. Co więcej, imię nadane wirtualnemu awatarowi ma być powiązane z kontem gracza przez krótki czas nawet wtedy, gdy postać zostanie usunięta.

Jeśli nie dostrzegacie w tym problemu, pozwólcie, że wyjaśnię, o co chodzi. Europejskie serwery New World zostaną uruchomione jako pierwsze (patrz ramka poniżej), w czasie, kiedy większość mieszkańców Starego Kontynentu będzie w pracy, w szkole czy na uczelni. Co za tym idzie, mogą oni nie mieć możliwości, aby stworzyć i nazwać postać.

Nie oznacza to jednak, że lokalne serwery będą świeciły pustkami – wirtualną przestrzeń mogą bowiem wykorzystać osoby z innych regionów świata, np. z Ameryki Północnej, w których debiut New World zaplanowano na kilka godzin później. 8:00 w Polsce to na zegarkach graczy z Los Angeles 23:00. Będą więc oni mogli wejść na europejski serwer, stworzyć postać (tym samym rezerwując sobie jej imię), a gdy wystartują północnoamerykańskie serwery – usunąć awatara i wykreować drugiego o tym samym nicku „u siebie”.

START SERWERÓW NEW WORLD W POSZCZEGÓLNYCH REGIONACH ŚWIATA

  • Europa – 8:00 rano czasu polskiego
  • Ameryka Południowa – 13:00 czasu polskiego (8:00 rano lokalnie)
  • Australia – 13:00 czasu polskiego (21:00 lokalnie)
  • Ameryka Północna (wschodnie wybrzeże) – 14:00 czasu polskiego (8:00 rano lokalnie)
  • Ameryka Północna (zachodnie wybrzeże) – 17:00 czasu polskiego (8:00 rano lokalnie)

Nic dziwnego, że społeczność podniosła larum i domaga się zmian. Rozwiązanie zaproponowane przez Amazon Games jest w końcu dość nietypowe – większość gier MMORPG ogranicza stosowanie danej nazwy postaci do jednego z serwerów, a nie do ich ogółu. Fani zwracają też uwagę na to, że w innych produkcjach tego typu, np. w World of Warcraft Classic, umożliwiano tworzenie awatarów i nadawanie im imion na dwa tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywki.

Ten sam problem dotyczy również gildii, jednak jego skala jest o tyle mniejsza, że nazw nie da się rezerwować – w przypadku usunięcia danego ugrupowania jego miano stanie się od razu dostępne dla innych graczy. Niemniej cała sytuacja wydaje się dość kuriozalna. Co więcej, nie zanosi się na to, aby Amazon Games miało coś w tej sprawie zrobić – zwłaszcza że do debiutu New World pozostało mniej niż czterdzieści osiem godzin.