Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 sierpnia 2021, 13:25

autor: Iltutmiś

Netflix zmienia ceny usługi w Polsce

Zmiany cen dotyczą pakietu Podstawowego i pakietu Premium. Pakiet Standardowy nie podlega podwyżce. Nowe stawki będą obowiązywać wszystkich subskrybentów platformy streamingowej w Polsce.

W SKRÓCIE:
  • Pakiet Podstawowy od teraz kosztować będzie 29 zł.
  • Cena pakietu Standard nie ulega zmianom.
  • Natomiast za pakiet Premium zapłacimy 60 zł.

Od czwartku za pakiet Podstawowy Netfliksa przyjdzie nam zapłacić o 5 złotych mniej – cena została obniżona z 34 zł do 29 zł. W przypadku pakietu Premium, oferującego rozdzielczość 4K i HDR, cena podniesiona została o 8 zł (z 52 zł do 60 zł). Za pakiet Standard, dzięki któremu obejrzymy filmy w rozdzielczości 1080p, zapłacimy tyle, co dotychczas, czyli 43 zł.

Netflix podnosi ceny usługi w Polsce - ilustracja #1

Powyższe stawki obowiązują wszystkich nowych subskrybentów Netfliksa w naszym kraju. Ci, którzy już z usługi korzystają, nową opłatę uiszczą od najbliższego miesięcznego okresu rozliczeniowego. Netflix drogą mailową poinformuje wszystkich klientów o zmianie cennika.

Netflix jak na razie nie uargumentował podwyżki cen. W komunikacie do użytkowników usługodawca zaznacza, że stawki i strukturę pakietów może modyfikować „w reakcji na zmiany lokalnych warunków”, czyli na wzrost inflacji czy wysokość podatków.

Na koniec warto przypomnieć, że Netflix jest najpopularniejszym usługodawcą VoD w Polsce. Według badania Mediapanel w maju 2021 roku wersja przeglądarkowa przyciągnęła prawie 6 mln klientów. Ciekawe, jaki wpływ na popularność platformy będzie mieć zmiana cen?