Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2021, 13:55

autor: AlexB

Mod do TES5: Skyrim Special Edition unowocześnia tryb TPP

Światło dzienne ujrzała kolejna modyfikacja do gry The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition, której zadaniem jest unowocześnienie i zwiększenie użyteczności trybu trzecioosobowego. Wprowadza ona między innymi możliwość swobodnego obrotu o 360 stopni oraz opcję zablokowania widoku na celu.

W SKRÓCIE
  1. The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition otrzymało modyfikację True Directional Movement – Modernized Third Person Gameplay.
  2. Jak sama nazwa wskazuje, unowocześnia ona widok trzecioosobowy w grze.

Jak wiadomo, w The Elder Scrolls V: Skyrim możemy bawić się w dwóch trybach – pierwszoosobowym oraz trzecioosobowym. Oba mają swoich zwolenników, choć nie da się ukryć, że pod względem dopracowania FPP góruje nad TPP. Głośna produkcja od firmy Bethesda znana jest jednak z tego, że jeśli coś w niej nie domaga, to prędzej czy później z pomocą przychodzi społeczność. Tak też jest w tym przypadku. Od momentu premiery tytułu pojawiło się już kilka modyfikacji mających za zadanie zwiększenie użyteczności trybu trzecioosobowego w grze. Najnowsza, przygotowana przez niejakiego Ersha, nosi nazwę True Directional Movement – Modernized Third Person Gameplay i jest przeznaczona do Edycji Specjalnej piątej odsłony kultowego cyklu RPG-ów.

  1. True Directional Movement – Modernized Third Person Gameplay do The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition na platformie Nexus Mods
Mod do TES5: Skyrim Special Edition unowocześnia tryb TPP - ilustracja #1
Omawiana modyfikacja robi co może, by uprzyjemnić grę w trybie TPP.

Dlaczego warto zainteresować się True Directional Movement - Modernized Third Person Gameplay? Przede wszystkim daje on opcję swobodnego poruszania się w pełnych 360 stopniach. Jak podkreśla autor, w przeciwieństwie do innych tego typu modyfikacji jego dzieło nie próbuje „udawać” tego efektu za pomocą sprytnych sztuczek. Obrót postaci został w pełni zmieniony, a co za tym idzie, atakowanie wręcz, sprint i inne tego typu czynności działają w omawianym zakresie zupełnie prawidłowo.

Sama możliwość obrotu o 360 stopni stanowi to punkt wyjścia dla całego mnóstwa innych atrakcji. Aby dodatkowo uprzyjemnić rozgrywkę w Skyrim Special Edition z kamerą usytuowaną za plecami bohatera, Ersh wprowadził opcję blokowania widoku na przeciwniku, co znacznie ułatwia walkę i czyni ją płynniejszą, wsparcie dla celowania z broni dystansowych oraz czarów czy generalne poprawki, jeśli chodzi o pracę kamery. Twórca dodał także chociażby nowe paski życia, w tym specjalne większe, obrazujące status bossów. Jak to mniej-więcej wygląda w akcji, możecie zobaczyć na poniższym materiale filmowym.

Warto też zaznaczyć, że w True Directional Movement – Modernized Third Person Gameplay wszystkie opcje można dowolnie skonfigurować. Jeśli zatem któryś z elementów zawartości modyfikacji nie przypadnie Wam do gustu, nic nie stoi na przeszkodzie, byście go wyłączyli.

Przypominamy, że The Elder Scrolls V: Skyrim w wersji Special Edition zadebiutowało w październiku 2016 roku. Tytuł jest dostępny na PC, PlayStation 4, Xboksie One (a także PlayStation 5 i Xboksie Series X/S dzięki wstecznej kompatybilności) oraz Nintendo Switch. Na pierwszych trzech platformach można w niego zagrać w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dialogi).

  1. Oficjalna strona gry The Elder Scrolls V: Skyrim
  2. Skyrim – poradniki do gry